Ve staré Praze, na rohu Malého náměstí, kousek od orloje v domě U Minuty, kde dokonce žil nějakou domu Franz Kafka se svými rodiči, se nachází Skautský institut. Jde o velice příjemné, živé veřejné místo, kde se potkávají lidé ze všech možných skupin a generací.

Spousta mladých lidí v pavlačových prostorech s kavárnou a unikátním výhledem do ulice vyhledává workshopy, různé debaty a tematické večery, na kterých se podílejí i různé zajímavé osobnosti veřejného života.

Zdejší příjemná atmosféra denně láká na setkávání, na nové nápady nebo vzájemnou inspiraci a zábavu. Jednou z takových akcí je například i „Junácké jódlování“. A co to vlastně znamená?

Totální zpívačka, jako vždycky

Úplně první „jódlování“ neboli zpívání se v pražském Skautském institutu konalo 3. května roku 2015. Tak je to již pěkně dlouhá tradice. Vždy se totiž najde příležitost nebo nějaké výročí, kterému se mohou věnovat písničky. A nejinak je tomu i teď.

„Tentokrát bude příležitost k oprášení nejedné hrdinské písně. Termín 20. ledna totiž připadá na 100. výročí od předčasné smrti Estonského zápasníka a pověstného siláka Georga Luricha, který to se svými bicepsy dotáhl až za oceán,“ sdělili organizátoři k této hudební akci.

A taky můžete prý této události využít k tomu, že s sebou vezmete nějaký nevhodný dárek, který jste dostali k Vánocům, a pokusíte se ho vnutit někomu za něco, co nechce zase on.

Zpestřete si lednové zimní nudné období a vyrazte na Staromák ke skautům. Budete určitě velmi mile překvapeni.