Svá nejlepší růžová vína tam předvede na 25 českých a moravských vinařů. „Vína se jako vždy budou degustovat výhradně z festivalových sklenic české výroby. Festival tak chce minimalizovat plastový odpad a je jasné, že ze skla chutná víno mnohem lépe,“ upozorňuje ředitel festivalu Jiří Sedláček.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na zajímavou gastronomii snoubící se s růžovými víny. Nebudou chybět grilované ryby a mořské plody, bagetky plněné masem a bylinkami, vegetariánské a veganské speciality, plísňové a zrající sýry, sušené šunky, kachní paštiky a mnoho dalšího. A vína doplní stánek s řemeslným pivovarem a ještě jeden malé české podkrkonošské likérky.

Růžový máj ale není jen o pití vína a skvělém jídle, připravený je i bohatý doprovodný program. Ten bude probíhat přímo na Vltavě, jeviště vznikne na pontonu a během celého dne se na něm vystřídá několik kapel. Zahrají cimbálová muzika Trnka, skupina Voila a chybět nebude ani jazz a swing v podání Hot Sisters a kapely Jull Dajen.

Pořadatelem je spolek Archetyp, partnerem je i hlavní město Praha.

 

Více na stránkách festivalu