K vidění bude kolem dvacítky instalací od českých i zahraničních autorů. Zcela poprvé budou rozmístěny po dvou oficiálních festivalových trasách: po trase Centrum a trase Vinohrady.

„Základní myšlenkou SIGNAL festivalu je objevování města skrz umění. Umělecké instalace, ať už jde o videomappingy, site-specific nebo statické světelné objekty, mají diváka provázet ulicemi Prahy a ukazovat mu její zákoutí a známá i neznámá místa z jiného úhlu a v jiném světle. Koncept dvou tras právě toto umožňuje,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.

Kudy trasy povedou?

První trasa povede historickým centrem města s centry na náměstí Míru, náměstí Republiky a Jungmannově náměstí. Druhá se bude nacházet v oblasti Vinohrad, především na Praze 2 a 3, centrem budou sady Svatopluka Čecha.

Doprovodný program

Pro návštěvníky je nachystán také bohatý doprovodný program. A to v podobě koncertů, či odborných přednášek. Ale i představení nového cirkusu, konkrétně známých Losers Cirque Company s jejich nejnovější inscenací Kolaps, jež se kromě úžasných akrobatických kousků vyznačuje i unikátní audiovizuální scénou od studia Hyperbinary, které se účastnilo loňského ročníku Signalu.

Partnerem festivalu je hlavní město Praha a Městská část Praha 3.

 

Podívejte se na webové stránky: www.signalfestival.com