Přesně pro ně je tu doprovodný program plný dílniček, pokusů, muziky na ulici anebo divadla, na který není třeba se dopředu registrovat, část je dokonce zdarma.

Takže přijďte, pošlete děti do dílničky, ať se vyřádí, poslechněte si bubeníky anebo příběh o rytířích. Doprovodný program je určen pro děti školkové a I. stupně ZŠ.

Namalujte si rybu

V sobotu si mohou malí návštěvníci užít společné pouliční kreslení, které se bude konat před divadlem Minor. Loni zde vznikla portrétní galerie, letos budou malí umělci tvořit pouliční akvárium s rybami a vodní havětí. To vše pod dozorem akademického malíře Lukáše Bradáčka, který je autorem obrazů, kreseb, realizací vitráží, designérských zpracování fasád staveb, anebo soch.

Bradáček také od roku 2013 spolupracuje s pražským divadlem Minor, kde v roce 2017 sklidila velký ohlas instalace Zvuky nočního lesa, kterou vytvořil právě pro Struny dětem.

Pro hravé děti

Pro ty, kdo si rádi hrají a zapojují u toho hlavičku, bude po celý víkend v sále Novoměstské radnice připravena herna moderních společenských her, která je určena už pro děti od dvou let. K dispozici budou zkušení herní instruktoři, kteří dětem představí nové postřehové hry Bystroočko nebo karetní hru Múza, ve které je cílem odhalovat umělecká díla.

Pro malé výtvarníky jsou tu zase dílničky, ve kterých se naučí, jak se dělají loutky anebo třeba panáčci z korálků.

Pro malé vědce

Pro nejmenší vědátory připravil tým z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy hned několik dílniček - v jedné z nich si lze vytvořit věrný odlitek trilobita – živočicha, který v dávných dobách obýval naše území. Kromě toho se o něm i o dalších vyhynulých tvorech děti dozví spoustu zajímavých informací.

V dalších dílnách si zase vytvoří vlastní parfém, nebo se dozví něco o tom, jak používáme smysly.

Bubeníci na ulici

Ulice mezi Minorem a radnicí se promění také v Rio de Janeiro s jeho karnevalem. Zazní tu totiž rytmy samby v podání bubeníků, co roztančí malé i velké. V sobotu si zatančíte do rytmu Samba bandu a v neděli zazní víření bubnů Honzy Hrovatitsche a Martina Švece. Kostýmy netřeba, rytmus vás naučí na místě.

Divadlo o rytířích

Divadlo Toy Machine v neděli dopoledne zahraje pohádku o rytíři jménem Jiřík, co má zabít draka, aby zachránil krásnou princeznu. Představení na motivy legendy o sv. Jiřím a dalších příběhů o slavných rytířích Divadla Toy Machine je plné napětí, smíchu a hudby.

I když už jsou vstupenky na představení Strun dětem vyprodány, i tak můžete díky doprovodnému programu v Novoměstské radnici a jejím okolí strávit s dětmi pár hezkých hodin.