Více než měsíc probíhající staročeské trhy jsou připomínkou jednoho z nejvýznamnějších českých svátků. Svatý Václav se již v raném středověku stal symbolem českého státu. Den umučení knížete Václava, 28. září, je Dnem české státnosti.

Trhy oživí Prahu

Krom bohoslužeb a volna se konají i oblíbené trhy. Letos začínají už 14. září, vyvrcholí oslavou svátku našeho světce a přinesou tu pravou podzimní atmosféru. Zakoupit si bude možné výrobky českých řemeslníků, lokální potraviny anebo si poslechnout hudbu. Trhy najdete jak na Václavském náměstí, tak na náměstí Republiky.

Přijede i svatý Václav

Hlavní program svatováclavských oslav vypukne 28. září v pravé poledne, kdy Václavské náměstí rozezní historická hudba. Bude se konat i svatováclavský průvod s dobovým programem a to od 14:00 a ještě jednou od 16:00 hodin. V čele průvodu pojede sám kníže Václav, v jeho družině pak rytíři, ale i kejklíři, sokolníci a také dvorní dámy.

Návštěvníci se mohou těšit i na rytířské turnaje, tance a soutěže. Během dvou nadcházejících víkendů se na malém pódiu na Václavském náměstí budou konat hudební vystoupení.