Program zahrnuje prohlídky areálu čistírny, hru pro děti i dospělé, chemickou laboratoř, výtvarnou dílnu a další aktivity – v případě příznivého počasí také jištěné výstupy na komín.

Prohlídky areálu

Každých 20 minut skupina s průvodcem – je třeba rezervace předem na stránkách čistírny. Rezervace je na čas prohlídky a slouží jako celodenní vstupenka do areálu. Průvodce přiblíží původní proces mechanického čištění, pro každou prohlídku bude spuštěn parní stroj z roku 1903 dodnes dochovaný ve své původní funkční podobě; zároveň si pak návštěvníci mohou prohlédnout dochovanou funkční kotelnu s kotly z roku 1905. Prohlídka je tradičně zakončena plavbou v podzemní usazovací nádrži na prámu a průchodem obtokovou stokou.

Výuková hra pro děti i dospělé

Má název Obnova soužití s řekou a uskuteční se na pozemku Staré čistírny, kde se účastníci formou hry dozví informace o vlivu člověka na toky řek.

Chemická laboratoř

Pro děti i dospělé bude připravena chemická laboratoř, kde se budou provádět pokusy nejen z vody.

Výtvarná dílna

Pro všechny zájemce bude připravená tematická výtvarná dílna s vedením zkušeného lektora.

Malování na obličej

Rybky, víly, vodníky, raky a mořské koníky – ale nejen vodní živočichy si budou moci nechat namalovat od šikovných malířů.

Experiment aneb Plnou parou vpřed!

Zábavně poučný steampunkový projekt pro malé i velké. Je plný parních vynálezů a strojů. Od starověké ohňové koule boha větru Aiola přes pergamen s nákresem parního děla renesančního mistra a učence Leonarda da Vinci až po parní lokomotivu...

 

Jištěné výstupy na komín

Oblíbené výstupy na komín se uskuteční podle počasí od 10:00 do 18:00 hodin. Výstupy nelze objednávat ani rezervovat dopředu, vstupenky je možné zakoupit pouze na místě. Pořadí se určuje podle času příchodu.

  • výstup i sestup po vnější straně komína 180 Kč
  • výstup po vnější straně a spuštění vnitřkem 260 Kč