Už tradičně připravují pracovníci Náprstkova muzea akce z cyklu Barevné nádvoří. Tentokrát návštěvníky seznámí s kulturou země na střeše světa, Tibetu.

Připraveny jsou zajímavé přednášky, workshopy, výtvarné dílny pro děti i stánky s různými drobnostmi. Pro milovníky exotické kuchyně tu budou i ochutnávky gastronomických specialit či tradiční hudba v podání Tibeťanů žijících v Praze.

Navštivte i výstavu

Náprstkovo muzeum se Tibetu věnuje detailněji, ve sbírkách Národního muzea je totiž uložena unikátní kolekce sbírkových předmětů, které muzeum představuje prostřednictvím výstavy Příběh Tibetu. Uvidíte zde například zlacenou plastiku bohyně Táry, nádherné chrámové malby, bronzové plastiky či rituální hudební nástroje.

Součástí výstavy je i fotografická panelová výstava na nádvoří muzea. Představuje snímky kameramana Josefa Vaniše, který fotografie pořídil na své cestě po Tibetu v letech 1954 – 1955.

Pro malé i velké o tajemné civilizaci na střeše světa

Výstava poutavě velké i malé seznámí s dějinami, kulturou i náboženstvím Tibetu, historií Tibetu jako státního útvaru, ale také s rolí dalajlámy.

V neposlední řadě expozice seznamuje i s celou řadou unikátních a krásných předmětů, které by milovníci exotických kultur neměli minout. Výstava trvá až do 30. července, Tibetský den je tedy ideální příležitostí pro ty, kdo výstavu ještě nestihli navštívit.

 

Podívejte se na webové stránky: www.nm.cz