Co Pražské věže nabízí? Neobvyklé pohledy na naše hlavní město, otázky z historie, překvapení a pohled na metropoli při zapadajícím slunci. A také tak trochu sportovní zážitek. Organizátoři totiž spočítali, že během luštění hádanek na věžích naší Prahy účastníci vystoupají tisíc schodů.

Praha z nového úhlu

Akce, jejímž spolupořadatelem je hlavní město Praha, je určena pro rodiny s dětmi, studenty, obyvatele Prahy i návštěvníky města. Cílem hry je přiblížit lidem metropoli v nových pohledech. Vždyť právě věže naše město proslavily!

Procházka Prahou podle historické mapy

Pražské věže startují v pondělí 18. září v 18:00 hodin. Vyráží se tradičně na nádvoří Novoměstské radnice. Zde je i cíl, kde si soutěžící sami vyhodnotí hru a nakonec obdrží drobný dárek.

A letošní trasa? Účastníci orientační hry vystoupají na věž Novoměstské radnice, na věž Sovových mlýnů, do jedné ze zahrad pod Pražským hradem, na Staroměstskou mosteckou věž, Malostranskou mosteckou věž, Prašnou bránu, mezi dvě bílé věže Emauzů, další věže si prohlédnou odspodu - např. kostel sv. Havla... Průvodcem jim bude mapa z roku 1938.