Festivaly jídla, neboli food festivaly, jsou poslední dobou velmi oblíbené a zažívají doslova boom. Mezi ně patří již známý Street Food Festival, který - jak jeho samotný název napovídá - prezentuje jídlo ulice. Koná se dvakrát do roka a pokaždé si ho nenechá ujít až 10 tisíc návštěvníků.

Prověřená kvalita

V nabídce bude jednoduchý a srozumitelný sortiment. Důležitým aspektem je, že jídlo je připravované přímo na místě před vámi a bez používání jakýchkoli polotovarů. Důraz je kladen na kvalitu a pestrost a hlavně je organizátory akce velmi dobře prověřené.

I tentokrát se Street Food Festivalu budou účastnit a jídlo připravovat nejen profesionálové, ale i amatéři. Podporu si totiž zaslouží i malé, začínající projekty.

Co ochutnáte

Na své si přijdou opravdu všichni milovníci dobrého jídla a chybět nebudou ani pokrmy pro vegetariány a vegany. Chutě budou sladké, slané, hořké, kyselé, pikantní i jemné.

V nabídce bude klasika v neotřelých provedeních, jako hranolky, krokety, hotdogy, klobásy, žebírka. Těšit se můžete ale i na nové trendy, například poke, nejrůznější druhy bowls, rolovanou zmrzlinu nebo chimichangu. A k tomu další závitky, pizzy, sendviče, tousty, mořské plody, wafle, sýry, brambory, tacos, galetky, sushi, grilovaná masa…

Samozřejmě nebude nouze o fantastickou kávu a další lahodné pití.

Pro děti La škola

Také děti si kromě dobrého jídla přijdou na své. Hudební škola pro děti s poetickým názvem La škola si přichystala netradiční a inspirativní program - lektoři totiž pracují s novou hudební pedagogikou založenou na hudebních obrazech.

Nádobíčko s sebou

A aby po vás nezbyl zbytečný nepořádek, zkuste si na ty všechny pouliční dobroty přinést vlastní nádobíčko. Festival totiž klade důraz na minimální ekonáročnost. Určitě si zvládnete s sebou do tašky zabalit svoje kelímky, příbory a třeba i talíře. Tekoucí voda na umytí bude k dispozici.

Ale úplně ideální street food žádné nádobí nepotřebuje, vždyť je to většinou take away – tzn. do ruky.

Pokud se počasí vydaří, tak atmosféra bude jako vždy nezapomenutelná.