UMtrh, to je umělecký trh, kde svá díla, ať už jde o šperky, oblečení, keramiku a další výtvory, nabízejí nejen galeristé, ale také začínající čeští autoři. Jde ale také o sousedská setkání, která oživují turisty zahlcenou Prahu 1 a vnášejí do ní „vesnickou“ atmosféru.

Karaoke s vánoční tematikou

Projekt probíhá již od roku 2016 – trhy se pořádají několikrát do roka. Přičemž letošní ročník je zaměřen na trvalou udržitelnost, recyklaci a využití netradičních materiálů.

Letošní zimní edice se bude konat na Palachově náměstí, přes které jinak většina Pražanů jen přechází od metra nebo tramvaje. A aby se návštěvníci pobavili a zahřáli, připraveno je i karaoke. Jak jinak než s vánočními tématy.

První opravdový trh s uměním

UMtrhy vznikly po vzoru evropských metropolí jako kulturně-umělecká open-air zóna, ve které se snoubí různé umělecké směry. Od umění současných mladých umělců zastoupených významnými galeriemi přes obchodníky se starožitnostmi.

Pokud hledáte něco originálního, naleznete zde nové designové kousky, obrazy, sochy, fotografie, vintage, neotřelou módu atd. A aby nešlo o jen tak nějaké suché setkání, nabízí se tu i jídlo, pití a k poslechu hrají DJové a živí hudebníci. UMtrhy, které mají podporu hlavního města Prahy, prostě proměňují centrum metropole v místo pro život.