Palác má dlouhou historii (ač fotbal tvoří jen její nepatrnou část). V roce 1927 ho postavil architekt a stavitel Rudolf V. Svoboda, který snil o „podivném domě, v jehož různorodých prostorách bych našel skvělou hudbu, divadlo, výtvarné umění. Kam bych chodil na schůzky, na pivo, s přáteli tančit a bavit se do rána. Kde by se prodávaly věci, které jinde nejsou k dostání, a kde by se potkávali lidé, kteří jinde nejsou k potkání.

Od divadla po sklad

Hrál tu divadelní soubor Karla Želenského, soubor Františka Filipovského, promítaly se zde filmy. Po únoru 1948 bylo divadlo uzavřeno a sloužilo jako sklad a jídelna.

V roce 1991 dům koupila Žižkovská divadelní a hudební agentura a za pomoci Nadace Pražská pětka zrekonstruovala a zprovoznila restauraci. Divadelní sál prošel rozsáhlou přestavbou a k divadelnímu programu se přidaly také koncerty a další kulturní akce. Dnes Palác Akropolis slouží jako multifunkční centrum, a tak by jeho stavitel byl jistě rád, že se zde krom divadla, muziky a výtvarného umění dostane i na fotbal.

Tradiční turnaj o Pohár Paláce Akropolis se koná 26. prosince ve Velkém sále, klání nabízí možnost zasoutěžit si v přátelské atmosféře a vyběhat vánoční hříšky.