Na Deskohraní, mezinárodní festival deskových a karetních her, si můžou přijít zahrát nejen veteráni deskových her, ale i úplní herní začátečníci. Festival je totiž určen všem hravým lidem z celého světa. A to jak dospělým, tak i dětem.

Zájem o deskové hry stoupá

Deskohraní se v našem hlavním městě koná každoročně už od roku 2001. A je odnoží Londýnské mezinárodní Olympiády duševních sportů.

Podle organizátorů obliba deskových her stále stoupá. „Zatímco v době, kdy jsme u nás s festivalem začínali, jsme dvěma třetinám lidí museli vysvětlovat, co vlastně deskové hry jsou, dnes jsou mnohem více poučení,“ vysvětluje ředitel akce Jakub Těšínský.

S výběrem hry vám poradí

Na návštěvníky letošního ročníku festivalu čeká okolo 480 her. Seznámit se s nimi můžou v sekci nazvané Ludotéka – jakési knihovně her. Kdo si nebude vědět rady, může požádat obsluhu, která pomůže s výběrem ideální hry a navíc vysvětlí i její pravidla.

Kromě nezávazného hraní s přáteli nebo náhodnými kolemjdoucími si můžete vyzkoušet i různé turnaje. Nejnáročnější bývá celonoční maraton v karetní hře Bang! Ten se často hraje tak dlouho, dokud nezůstane vzhůru jen jediný hráč.

Vyhlášení Hry roku

Součástí festivalu bude i doprovodný program, ve kterém na návštěvníky čeká například dětská ludotéka, rychlokurzy a prezentace her. Budou se také křtít hry nové a rovněž se předvedou prototypy, které bude možné na místě prodiskutovat s jejich autory. Samozřejmě chybět nesmí ani dětský koutek.

A pokud jste zvědaví, která hra letos patří mezi ty NEJ, nenechte si ujít závěr této akce. Festival totiž nakonec vyhlásí Hru roku.