V roce 2016 se představil Vietnam a Indonésie, letos to bude Vietnam, Indonésie, Jižní Korea, Indie, Thajsko  a Japonsko. Země budou představeny pomocí svých rodáků, kteří zapustili kořeny v naší zemi.

Cílem projektu je zvýšit povědomí majoritní společnosti o asijskou kulturu a zároveň aktivně zapojit českou společnost do vzájemného bližšího poznání. Otevřenou, nekonfliktní formou chce festival změnit pohled na Asiaty a jejich kulturu, která je českým občanům vzdálená a často těžko pochopitelná.

Jídlo, kultura i něco pro děti

Příznivci specifických asijských kultur se rozhodně mají na co těšit. Kromě gastronomických stánků plných úžasných dobrot ze všech zmíněných zemí budou k dispozici workshopy, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet například japonská kimona, ozkoušet techniky korejského bojového umění taekwondo, vytvořit mandalu nebo si nechat namalovat obrázek indickou hennou (Mehendi design). Chybět nebude ani dětský koutek.

Charita pro dárce dřeně

Festival podpoří projekt „Daruj dřeň, daruješ život“, který se realizuje ve spolupráci s profesorem Petrem Sedláčkem, vedoucím transplantační jednotky FN Motol Praha a Českým národním registrem dárců v Plzni s cílem oslovit asijské dárce kostní dřeně.

Záštitu nad festival převzal místostarosta Městské části Praha 3 Alexander Bellu.

 

Podívejte se na webové stránky: www.asievzdalenaablizka.cz