Hora Vítkov si symbolicky připomene hrdinnou obranu husitské posádky, která 14. července roku 1420 odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků, a tím prakticky donutila Zikmunda Lucemburského celou křižáckou výpravu ukončit.

Stovka válečníků zopakuje bitvu

Vítkov se, stejně jako v předchozích letech, opět promění v bitevní vřavu, kdy se utká husitská posádka ukrytá ve srubu s vojskem míšeňských křižáků, které donutí z vrchu ustoupit.

Rekonstrukce celé bitvy se zúčastní okolo 100 válečníků včetně dobové bojové techniky. Nebudou chybět pavézy, palisády, střelné zbraně, rytířská brnění nebo skvostné panské jezdectvo. Vyvrcholením bude husitský protiútok, jenž skončí definitivní porážkou křižáckých vojsk. Bitvu budete moci sledovat hned dvakrát – od 13:00 a 17:00 hodin.

Bohatý doprovodný program

Pořadatelé si připravili pro každého něco – od 10:00 dopoledne na žižkovské hoře najdete nejen rytířská klání, kejklířská vystoupení, šermířské souboje, ale také dětské dobové hry, soutěže pro všechny, loutkové divadlo – a samozřejmě spoustu dobrého jídla a pití. Na místě bude dobová krčma s kuchyní, jež nabídne ochutnávky dobových jídel dle dochovaných receptů 15. století.

 

Podívejte se na webové stránky: www.praha3.cz