CO VYPRÁVĚJÍ PRAŽSKÉ DOMY

Sobotní vycházka začne ve 14:00 na náměstí Jana Palacha u hlavního vchodu do budovy Rudolfina, dále povede část Židovského města kolem Pinkasovy synagogy do Kaprovy ulice. Vyprávění bude nejen o těchto historických budovách, ale i o asanaci, která tento kout Prahy změnila k nepoznání. Připomene například již neexistující stavby - kostelík sv. Valentina a Andělskou kolej.

■ VYŠEHRAD A JEHO LEGENDY

Sraz je v sobotu ve 14:00 u Táborské brány (první brána od stanice metra C „Vyšehrad“). Účastníci vycházky budou mít možnost poznat nejvýznamnější památky vyšehradského areálu. Seznámit se s legendami spojenými s Vyšehradem, poodhalit záhadu Čertova sloupu a na vyšehradském hřbitově zavzpomínat na české velikány.

■ HAVELSKÉ MĚSTO

Nedělní vycházku zahájí průvodce ve 14:00 hodin před vchodem do kostela sv. Havla. Ten dal jméno této části Prahy, která bývala zvána jako „Město u kostela sv. Havla“ nebo také „Nové město okolo sv. Havla“. Toto „město ve městě“ bylo založeno před první polovinou 13. století právě kolem farního kostela sv. Havla. Vycházka bude tedy hlavně o jeho vzniku, zakladatelích a památkách, které se tady nacházejí.

Účast na vycházkách doporučujeme předem rezervovat. Podrobné informace, cena vstupenek, aktuální stav volných vstupenek a možnost jejich zakoupení zde.