Trať brázdí hned několik vlakových společností, které nabízí tradiční vyjížďky parními vlaky. Nejdéle na trati samozřejmě operují České dráhy, s nimiž se můžete vydat hned na dvě trasy.

V sobotu 19. srpna vyjede parní, nostalgický vlak z pražského branického nádraží v 8:32  a v Praze zastaví také na nádraží Praha - Vršovice, Praha hl. n., Praha - Libeň, Praha - Hostivař a také ve stanici Praha - Uhřiněves. Cílem cesty je Kácov, kde se každoročně v tomto termínu koná vyhlášená Kácovská pouť.

Po trase je možné vystoupit i dříve a absolvovat například prohlídku kouzelných ruin gotického Sázavského kláštera nebo návštěvu známého hradu Český Šternberk. Pro cestující tohoto vlaku je připravena přednostní prohlídka ve 14:00 hod.

Muzeum trampingu i malebná zřícenina

O pouhý týden později (v sobotu 26. 8.) můžete podniknout výlet do Podblanicka. Vlak vyjíždí z Prahy - Braníka v 9:00 hodin a kromě návštěvy středověkých zlatých štol a Regionálního muzea v Jílovém u Prahy můžete navštívit třeba i vojensko-historické muzeum v Lešanech.

Zdatnější turisté pak můžou podniknout výšlap na hrad Zbořený Kostelec, který se nedaleko Týnce nad Sázavou vypíná na ostrohu nad řekou.

Zámek Jemniště anebo záchranná stanice pro zvířata

Zvláštní vlak Ferdinand pak pokračuje z Čerčan do Vlašimi. V Benešově je možné po předchozí rezervaci absolvovat prohlídku pivovaru Ferdinand nebo se svézt okružní jízdou Ekovláčkem z nádraží až na Konopiště.

Milovníky historie bude v Postupicích čekat  průvodkyně zámku Jemniště, která si zájemce odvede na prohlídku. V konečné stanici ve Vlašimi lze vidět v ParaZOO unikátní expozici zástupců volně žijících živočichů ČR.

V soupravě vlaku jsou zařazeny vozy 3. třídy s dřevěnými lavicemi a bufetový vůz, průvodčí i mašinfíra jsou oblečeni v dobových uniformách. Projížďka Posázavským pacifikem je zážitkem, na který se nezapomíná.

 

Podívejte se na webové stránky: www.cd.cz