Ulice jako místo pro muzikanty, divadlo, hovory se sousedy, volně pobíhající a hrající si děti... Město ožije pod vlivem aktivit jeho obyvatel. To vše díky dvanáctému ročníku sousedských slavností Zažít město jinak.

Zažít město jinak není jen festival

Základní rozdíl mezi slavnostmi Zažít město jinak a běžnými pouličními festivaly je důraz kladený na lokálnost. Organizátoři se nesnaží o pompézní akci, ale o oživení vlastní ulice či náměstí. Pro udržení hlavní myšlenky v maximální možné míře je důležité zapojovat místní organizace, obyvatele, podniky, kluby, farnosti apod.

Kafíčko na Nuselských schodech

Každý rok se přidávají nová a nová místa, letos posedíte třeba na Nuselských schodech anebo posnídáte v Národní galerii. Na desítkách míst po celé Praze proběhnou koncerty, divadelní představení, budou se konat dílny a workshopy, vařit dobré jídlo anebo jen tak klábosit.

Slavnosti každým rokem nabírají na velikosti. Zatímco v prvních ročnících probíhaly vždy na jednom místě, před pěti lety došlo k výraznému posunu – rozšířily se na celou Prahu a k jejich pořádání byli přizváni aktivní jednotlivci a organizace z různých čtvrtí. Akce tím získala neopakovatelný sousedský ráz a do jejího pořádání se každým rokem zapojuje více lidí.

 

Podívejte se na webové stránky: www.zazitmestojinak.cz