Jde vlastně i o festival divadelní, protože nabídne inscenace předních evropských i zámořských akrobatek, které se věnují novým formám pohybového umění. Mimo jiné tanec s diabolem, akrobacii na kole, propojení cirkusu a nových médií nebo neopakovatelnou site-specific performance v prostorách bývalého bazénu. Celovečerní i kratší iscenace doplní přenáška věnovaná dramaturgii v současném cirkuse, workshopy vzdušné i pozemní akrobacie či představení pro děti.

Poprvé se na festivalu představí americká hadí žena Julie Bergez, která vystupovala se známým souborem Cirque du Soleil. Pro české diváky přichystala krátkou sólovou inscenaci a workshop taneční akrobacie a kontorsionistiky, na němž si diváci mohou tento druh pohybu vyzkoušet na vlastní kůži.

Pro dětské diváky je připravena inscenace Sokol finské akrobatky Ilony Jäntti, která se netají svou fascinací Sokolským hnutím, je unikátní především v tom, že rozvíjí pohybovou imaginaci v rámci prostoru, který je dětem dobře znám, snadno se s ním ztotožní a mohou tak získat novou motivaci k pohybovým aktivitám.

Více o festivalu na: www.funfatale.cz.