Archiv

Celkový počet: nejméně 100
Na stránce:
 • 14. 2. 2019 Pražská zoo řeší pohodu zvířat
  Novým tématem pražské zoo pro letošní rok je tzv. enrichment, tedy obohacování života chovaných zvířat. V zoo tak můžete vidět supí fotbalisty nebo klokany řešící hlavolamy.
 • 11. 2. 2019 Nový Toulavý autobus začal naplňovat svou misi
  Další generaci dětí povede k ochraně přírody v Kamerunu nový Toulavý autobus. Poskytne dětem z okolí biosférické rezervace Dja na východě země nejenom příležitost pozorovat v záchranné stanici v Méfou gorily, ale také se účastnit vzdělávacího programu či se seznámit s tropickým deštným lesem. Projekt byl zahájen v roce 2013, zaštiťuje jej Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) a organizuje Zoo Praha. Financován je v rámci projektu Tři koruny ze vstupu Magistrátem hl. m. Prahy a prostředky ze sbírkového konta Pomáháme jim přežít Zoo Praha.
 • 4. 2. 2019 Máte rádi želvy? V zoo vám poradí, jak na ně
  Druhou únorovou neděli bude po celý den v pražské zoo probíhat cyklus přednášek o želvách a chovatelská poradna.
 • 31. 1. 2019 Za hosty ze severu i nezvanými návštěvníky na Vltavě
  Pražská zoo už tradičně pořádá vycházky za ptáky zimujícími na nedaleké Vltavě. Zajímalo nás, které druhy na trojském rameni řeky uvidíme, a tak jsme také vyrazili. A máme pro vás tipy, co vidět a jak se k ptákům chovat.
 • 30. 1. 2019 Nejnovější přírůstek žirafího stáda je samička – zatím jí říkají Modelka
  Při návštěvě pražské zoologické zahrady byste rozhodně neměli minout Africký dům v horní části areálu. Čeká vás tam totiž zajímavá podívaná – mládě žirafy severní narozené 25. ledna už skotačí v expozici.
 • 23. 1. 2019 I v zimě se rodí mláďata
  Pražská zoologická zahrada hlásí navzdory třeskuté zimě první letošní přírůstky. Ošetřovatelé se chlubí například hned dvěma mláďaty sitatungy západoafrické, jedné z nejbarevnějších antilop vůbec. Chovatelé hlásí také narození několika mar slaništních, vodušky červené a vylíhnutí lori olivového.
 • 17. 1. 2019 Naděje pro indické lvy
  Víte, že lvi nežijí pouze v Africe? Z asijské populace jich zbývá jen hrstka, tři vzácní lvi indičtí žijí také v pražské zoo. Ta se je snaží rozmnožit a pomoci tak zachování druhu.
 • 8. 1. 2019 Zajděte se ohřát do pražské zoo
  Lednové soboty jsou v zoo věnovány setkání v Africkém domě, kde se představí obyvatelé pavilonu.
 • 3. 1. 2019 Pražská zoo má za sebou úspěšný rok
  Zoo Praha byla za uplynulý rok opět vyhodnocena jako 5. nejlepší na světě. Dosáhla i celé řady chovatelských úspěchů - narodilo se zde 1340 mláďat. A nejen to.
 • 28. 12. 2018 Tři králové projdou pražskou zoo
  6. ledna navštíví pražskou zoo a její obyvatele Kašpar, Melichar a Baltazar aneb tři králové.
Celkový počet: nejméně 100
Na stránce: