Nová australská expozice vyroste na jižní straně zoo. Její součástí bude šest venkovních výběhů a dvě voliéry, přičemž dostane podobu Darwinova kráteru, který se nachází na Tasmánii a vznikl dopadem meteoritu.

Nejvíc místa klokanům

Bezprostředním impulsem k jejímu vzniku je skutečnost, že vybrané evropské zoo můžou v následujícím období získat charismatické a současně mimořádně ohrožené ďábly medvědovité, tzv. tasmánské čerty. Dalším tahákem budou zavalití medvídci vombati.

V průchozí voliéře pak nový domov najde australské vodní ptactvo, v průchozím výběhu několik druhů klokanů a počítá se i se skalními klokany žlutonohými.

Součástí expozice bude také vnitřní chovné zázemí pro zvířata, do něhož budou moct návštěvníci nahlížet.

Nová expozice zabere plochu celkem 0,35 ha. Největší plochu obsadí výběh pro klokany s návštěvnickou stezkou.

Nejen Austrálie

V přípravě je také nový prostor pro lední medvědy a očekávaný pavilon pand velkých. Je totiž nutné nahradit stávající „medvědinec“, který pochází z 30. let a přes dílčí rekonstrukce je již zcela nevyhovující. Bez výstavby nového prostoru ledních medvědů by se Zoo Praha musela svého úspěšného a tradičního chovu tohoto druhu vzdát.

Nový prostor pro lední medvědy by měl vzniknout na opačném konci zoo, v prostoru u tzv. Bosny. Na místě, kde se nyní nachází „medvědinec“ a na pozemcích nad ním, by pak měl být vybudován pavilon pro pandy velké.