V rámci této akce pražská zoo zájemcům představí své hmyzožravé chovance a jejich krmení, ať už jde o nejrůznější obojživelníky, ryby nebo třeba hrabáče, kteří bývají hlavní atrakcí. Akce se koná ve vzdělávacím centru od 10 do 16 hodin. Absolvovat můžete i komentované krmení rodinky hrabáčů kapských v Africkém domě.

Kdo jsou hrabáči?

Hrabáč je africký savec. Má nahrbené tělo, malou hlavu s protáhlým čenichem zakončeným rozšířeným rypákem, velké kornoutovité boltce. Na předních svalnatých nohách má čtyři prsty, na zadních pět. Jsou zakončené silnými drápy, díky kterým hrabáči – jak už jejich jméno napovídá – skvěle hrabou, aby se dostali ke svým oblíbeným lahůdkám - mravencům a všekazům.  

V noci neúnavně běhá po krajině a hledá mraveniště a termitiště, která rozhrabe a dlouhým, lepkavým jazykem vyplašený hmyz vybere. Den pak hrabáč spokojeně prospí v podzemní noře.

V pražské zoo můžete hrabáče potkat v expozici v Africkém domě, zoo je chová už od roku 1978.

Co návštěvníky čeká

Kromě seznámení s hrabáči a jejich mravenčím menu na návštěvníky letos čeká setkání s axolotlem skvrnitým nebo gekončíkem nočním, poznají se i s ježkem bělobřichým. A co víc – odvážlivci budou moci sami ochutnat hmyzí menu. Věděli jste, že hmyz je velmi výživný a že je to skvělý alternativní zdroj bílkovin? Třeba i z vás se v zoo stanou hmyzožravci.

 

Podívejte se na webové stránky: www.zoopraha.cz