Pražská zoologická zahrada chová vlky od samého počátku své existence. Vlčice Lotta (vlk obecný) byla vůbec prvním zvířetem chovaným na území zoo, a to ještě před jejím otevřením v roce 1931.

A nyní má pražská smečka eurasijských vlků nový přírůstek. Hned pět malých vlčat mohou zahlédnout návštěvníci ve výběhu, kde si mláďata vesele hrají a dovádí. Paterčata se narodila 19. května a nyní již pravidelně opouští noru. Ve druhé polovině července se uskuteční jejich křtiny.

Malý klenot s vousy

Další „mimino“ je velmi vzácné. Malých opiček tamarínů bělovousých totiž po celém světě žije v zoologických zahradách pouze 20. Vlastně 21. V Praze se totiž narodilo první mládě tohoto druhu. Na svět přišlo v sobotu 17. června a v současnosti si užívá střídavou péči rodičů.

Pražská zoologická zahrada je jednou ze tří zoo v Evropě, která tento vzácný druh tamarínů chová. Jsou zde devět let a až letos se podařil první porod. V tomto okamžiku ještě chovatelé netuší, zda je mládě samec či samice, spatřit ho ale lze už nyní v expozici v pavilonu goril.

Narodil se i malý pásovec

Kromě tamarína bude brzo k vidění i další přírůstek. Tím je mládě pásovce kulovitého. Malý sameček je starý měsíc a váží už 130 g - pro představu jeho matka váží 1 025 g. I jeho narození je úspěchem. Zoo Praha se potomka u pásovců dočkala po pěti letech.

 

Podívejte se na webové stránky: www.zoopraha.cz