Hrabáči, to jsou sympatická africká zvířata s dlouhým čumákem a ušima. První dvojice hrabáčů, samice Bojsa a Nebojsa, přišla do zoo v roce 1978. Až do roku 2001 však hrabáči obývali prostory v karanténě a návštěvníci je mohli pozorovat jen za horkých letních dnů, kdy chodili do venkovního výběhu. První odchov se podařil v roce 1989.

Oslava s parádou

V současnosti žije v Africkém domě samička Kvída, samec Draco a jejich dcera Nyota. Tato rodinka patří k nejpopulárnjším zvířatům v pražské zoo.

A právě malá Nyota za pár dnů oslaví své první narozeniny, a to s velkou parádou. Oslava vypukne 20. srpna, začne komentovaným krmením hrabáčů v 10 hodin a vyvrcholí v pavilonu Africký dům ve 13 hodin, kdy malá hrabáčice dostane dárek v podobě oblíbeného krmení. Předá jí ho host, herec Miroslav Táborský.

Rekordy a jídelníček

Od 10 do 16 hodin pak bude v pavilonu Africký dům umístěn informační stánek, kde bude k dispozici ukázka rozmanitého krmení hrabáčů kapských, termitiště, a také malé ohlédnutí za úspěšnou historií chovu hrabáčů v Zoo Praha anebo rekordy z jejich života.

 

Podívejte se na webové stránky: www.zoopraha.cz