Počty žiraf se stále snižují. Proč? To zjistíte u Afrického domu. 21. června se tu od 10 do 16 hodin můžete dozvědět mnoho zajímavostí o životě žiraf, prohlédnout si řadu předmětů a vyzkoušet si svoje znalosti a dovednosti.

Nakrmte si žirafu

Nejšikovnější z návštěvníků si budou moci zcela mimořádně prohlédnout zázemí žirafího pavilonu, seznámit se s chovateli a nakrmit si největší z pražských žiraf – samce Johanna.

Žirafy lze ale krmit i jindy – pražská zoo nabízí ojedinělou službu pro milovníky těchto elegantních obrů – Krmení žiraf. Ze speciální krmné lávky mohou návštěvníci, kteří si službu zakoupí, pohlédnout žirafám z očí do očí a zkusit si je nakrmit z ruky.

Až sedmimetroví obři

Žirafy jsou nejvyšší dnes žijící živočichové. Dospělí samci měří na výšku běžně přes pět metrů, vzácně dokonce byli zaznamenáni i téměř sedmimetroví. Samice jsou o něco menší a mívají jen čtyři až pět metrů.

Jednotlivé poddruhy žiraf se liší základním zbarvením i tvarem, hustotou a barvou skvrn. Kromě toho má každé zvíře svou individuální kresbu podobně neopakovatelnou, jako jsou hmatové linie na koncích našich prstů.

První byla Lenka

Historie chovu žiraf v naší zoo sahá až do roku 1954, kdy se mohli návštěvníci podívat na samici žirafy masajské Lenku. Poté se v zoo vystřídalo ještě několik dalších poddruhů a od roku 1970 se tu chovají žirafy severní núbijské (do září 2016 označovány jako žirafy Rothschildovy).

 

Podívejte se na webové stránky: www.zoopraha.cz