Krmení a setkání jsou vždy načasována na dobu, kdy jsou zvířata nejaktivnější. Zkušení ošetřovatelé při těchto návštěvách zájemcům odhalí různé zajímavosti a klípky ze života zvířat, stejně jako to, na čem si které rádo smlsne a jak je péče o něj náročná.

„Schůzky“ s oblíbenými zvířaty doplněné poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat. Zajímavá jsou například setkání s chovateli méně známých zvířat – jako jsou čínští velemloci anebo třeba afričtí talapoinové, dojde ale samozřejmě i na miláčky davů jako jsou gorily, orangutani anebo třeba komičtí tučňáci.

Zvířata cvičí

Jednou denně pak o víkendech probíhají ukázky práce se zvířaty v Amfiteátru Bororo, tedy bývalém sloninci v dolní části zoo. Své letecké umění předvádí třeba káně Harrisova Pedro, cvičí zde i chytré prasátko Pepina, nosálové, lama Sancha, lišák Deny anebo papoušci a dokonce i dikobraz. Celkově zde tým cvičitelů pracuje s desítkou „účinkujících“, kteří se v jednotlivých představeních střídají.

Komentovaná krmení, setkání, i program v Bororu jsou zdarma v rámci vstupného, zájemci takto mohou o víkendech obejít celou zoologickou zahradu.