Mládě zebry Böhmovy, které se narodilo na konci srpna, je klisnička. Její matkou je patnáctiletá Dalmácie a otcem třináctiletý hřebec Henry, který pochází z Arnhemu. Podle chovatelů se má mládě čile k světu a návštěvníci ho již mohou vidět ve výběhu.  

Poslední mládě zebry Böhmovy odchované v Zoo Praha se narodilo v roce 2015 a dostalo jméno Dante, nová zebří holčička na své jméno zatím čeká.

O zebrách

Zebry jsou stejně jako koně lichokopytníci. Jejich typickým znakem je tmavé a světlé pruhování, které se liší nejen mezi různými druhy, ale i mezi jedinci. Jde tedy o něco jako otisky prstů. A proč zebry vlastně mají pruhy? Patrně proto, že díky nim je jejich obrys těžko čitelný ve vysoké trávě, a tak je zvíře chráněno před predátory.

Zebry žijí v různě početných a organizovaných skupinách, od menších harémů po velká stáda. Základem společenského uspořádání stád jsou harémy vedené jedním hřebcem, jindy se jedná o skupiny klisen nebo mladých hřebečků.

Zebra Böhmova je stepní zebra, žije v savaně a buši, vždy poblíž vody, za kterou ale někdy putuje i na velké vzdálenosti. V období migrací se zebry sdružují do tisícových agregací, velmi často společně s pakoni i jinými antilopami.

Zebry v Praze

Pražská zoo chová dva druhy zeber, zebry Grévyho a zebry Böhmovy. Poprvé to bylo v letech 1949 − 1970, podruhé od roku 2004. V první etapě bylo odchováno 15 mláďat, ve druhé v Troji zpočátku chovali jen klisny, ke kterým se hřebec připojil v roce 2014. Letošní samička je od té doby druhé narozené mládě.