Mezinárodní den zvířat připadá na 4. října, na výroční den úmrtí sv. Františka z Assissi (letos je to 791 let), mnicha františkánského řádu, který zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata.

Tento svátek datuje počátek své tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů. Od té doby jeho význam narostl, obsáhl všechny druhy zvířat a slaví se v mnoha koutech světa.

Symbolické vstupné

Oslava celosvětově uznávaného Mezinárodního dne zvířat pražskou zoo rozhodně minout nemůže! Pro děti do 15 let zde, podobně jako v minulých letech, připravili symbolický vstup za 1 Kč, ovšem za podmínky, že přijdou v masce zvířete. Proto neváhejte a vytáhněte ze svých skříní a šuplíků převleky a obličejové masky a vyrazte v sobotu 7. října do Zoo Praha.

Zahradou půjde průvod

Na všechny čeká celodenní program, který startuje od deseti hodin ve Vzdělávacím centru, kde všechny zájemce pomocí papírových masek nebo malování na obličej promění na dravé šelmy nebo ušlechtilé kopytníky. V půl druhé pak masky vyrazí na průvod zoologickou zahradou.

 

Podívejte se na webové stránky: www.zoopraha.cz