V pavilonu Afrika zblízka bylo pro bělozubky nejmenší zbudováno vivárium s chovnými labyrinty. Takže je můžete pozorovat – a je na co se dívat. „Jsou neuvěřitelně hbité, běhají doslova jako kapky rtuti a dokážou skočit až do vzdálenosti 20 centimetrů, což je u tak malého tvora velmi neobvyklé,“ popisuje své svěřence kurátor savců Pavel Brandl.

Umělý labyrint vyřezaný z tvárnice simuluje bělozubkám podzemní chodbičky i komory. Bělozubky jsou hmyzožravé a loví takřka výhradně živou kořist, v pražské zoo nejčastěji cvrčky.

Momentálně přes 30 jedinců

Do Zoo Praha byly dovezeny dva páry bělozubek z drážďanské zoo koncem roku 2017, na jaře roku 2018 se narodila první mláďata – a od té doby se bělozubky množí klasickou „myší“ rychlostí.

Zoo nyní odchovává druhou generaci. Celkem je zde devět dospělých jedinců – z nichž jedna samice je březí – a 24 mláďat ze šesti vrhů.

Třetí největší savec je k vidění také

Bělozubka je tedy nejmenším savcem, největším je plejtvák obrovský, který může vážit až 190 tun. Ze suchozemských savců je největší slon africký, vážící až 6 tun, největší známý jedinec vážil 13 tun.  

Druhým největším suchozemským savcem je slon indický, který váží až 6 tun – a právě skupinu těchto slonů nabízí Praha také.