Sváteční dílna se koná 2. prosince, kdy si budete moct ve Vzdělávacím centru poblíž vstupu do zahrady vlastnoručně z přírodních materiálů vyrobit vánoční věnec, anebo, pokud nejste manuálně zruční, prostě jen načerpat sváteční náladu za zvuku koled a dát si něco dobrého.

Dílny budou probíhat každou celou hodinu od 11:00 do 14:00 hodin. Cena věnce včetně materiálu je 150 Kč (nezahrnuje vstupné do zoo). Kvůli kapacitě je však nutné se objednat. A to buď telefonicky na čísle 296 112 230, nebo emailem na adrese pr@zoopraha.cz.

Rozsvítí se vánoční strom

Pokud se na vás nedostane anebo se do zoo chystáte až o něco později, připojte se k další slávě - rozsvěcování vánočního stromu. Tentokrát to bude šestimetrová jedle, která byla vysazena poblíž Dětské zoo.

Živý strom ozdobí i známé Ladovy motivy a v jeho bezprostřední blízkosti najdete i Ladův betlém.

Jak se bude jmenovat panda?

Sváteční den spojený s rozsvěcením stromu začne ve tři hodiny u výběhu pand červených – zde proběhnou křtiny mláděte. Jak se bude nový přírůstek jmenovat, je zatím tajemství. Bude to ale jméno klučičí. Ošetřovatelé totiž nedávno potvrdili, že malý zvědavec, kterého už je možné vidět, jak zkoumá výběh, je opravdu pandí chlapec.

Od sedmnácti hodin pak bude probíhat rozsvěcení stromku, které doprovodí zpěv koled.