Prvním pražským zvířecím novorozencem byl beránek ovce kamerunské, který se svou rodinou obývá výběh na dětské farmě. Kromě černého premianta se na začátku ledna narodil také klokánek králíkovitý, dvě ptačí mláďata mady modrotemenného anebo mládě vzácné antilopy rodu přímorožec beisa.

Vzácné antilopě se v Praze daří

V lednu se narodilo také mládě lamy guanako, kterému zima vyloženě vyhovuje a tak ho návštěvníci mohou vidět, jak dovádí ve výběhu v horní části zoo.

Mezi letošní přírůstky patří i další vzácný druh antilopy, malý sameček sitatungy západoafrické, který je již 419. mládětem tohoto druhu narozeným v pražské zoo. Jeho matka se narodila také v Troji, zatímco otec je původem z Dánska. Pražská zoo tak významně přispívá k zachování tohoto živočišného druhu. 

Bulan a Wanita miláčky davů

Pozornost návštěvníků zoo ale nejvíce upoutávají dva roztomilé pruhované přírůstky z loňského roku. Mláďata kriticky ohroženého tygra malajského prospívají a rostou. Dvojčata, sameček Bulan a samička Wanita, si často hrají spolu nebo se svou jedenáctiletou matkou Banyou.

Zábavné hrátky však začínají nabývat na razanci, a tak není pochyb, že z obou mláďat vyrostou zdatné šelmy. Sílu získávají tygřata z masa, na posezení jsou již schopna sežrat i celé kuře. Není proto divu, že rostou jako z vody – a před jejich výběhem v Pavilonu  šelem jsou davy návštěvníků.

Uvidíme, které letošní mládě překoná předloňskou popularitu sloních mláďat a podzimních tygřat (o oblíbených gorilách nemluvě). Ročně se v pražské zoologické zahradě rodí zhruba 1400 zvířecích jedinců, výběr tedy bude jistě pestrý.