Pokud víte o nějakém parkovišti, které by zde rozhodně nemělo chybět, napište nám na redakce.portal@praha.eu.

Hlavní nádraží - garážovací a parkovací komplex

Možnost parkování osobních aut a autobusů v centru města 24 hodin denně. Václavské náměstí je vzdáleno cca 600 metrů. Zájemce zde najde možnost parkování vždy, kdy potřebuje. Komplex se nachází přímo ve vlakové stanici Hlavní nádraží a navazuje na prostředky městské hromadné dopravy, tj. stanici metra trasy C a tramvaje číslo 5, 9 a 26. Areál je ideálně dopravně napojen na Wilsonovu ulici (magistrála), což umožňuje jednoduchou orientaci i mimopražským a zahraničním návštěvníkům přijíždějícím do města zejména po dálnici ve směru od Brna (D1) a Teplic (D8).

Florenc

Parkoviště se nachází v ulici Na Florenci nedaleko centra a navazuje na metro tras C a B, 80 metrů od Masarykova nádraží. Je určeno jak pro osobní vozy, motocykly, tak i autobusy. Provozní doba: pondělí - pátek 8–20 hod., sobota 9–18 hod., neděle a svátky 9–17 hod. Pojištění v ceně.

Nonstop parking Florenc, Praha centrum

Nonstop parkoviště se nachází v bezprostřední blízkosti centra Prahy, několik kroků od autobusového nádraží ČSAD Florenc a přestupní stanice metra Florenc (linky B, C). Na dohled jsou i tramvajové zastávky "Těšnov" a "Bílá labuť" (linky 3, 5, 8, 24). Zaparkovat lze nejen osobní a užitkové vozy, ale také motocykly, autobusy, trucky, návěsy a karavany. Objekt je uzavřený, se stálou hlídací službou, nočním osvětlením, kamerovým systémem a dalšími bezpečnostními prvky.

Garáže Dejvice

Hlídané podzemní garáže v budově Národního technického muzea, blízko Vítězného náměstí v pěší vzdálenosti na metro linky A, tramvajovou i autobusovou dopravu. Můžete zde využít jednorázového i rezidenčního parkování, prostor dále nabízí ruční myčku.

Václavské garáže, Praha 2, Václavská 18

Podzemní garáže s kapacitou 120 míst se nacházejí v centru Prahy jen pár kroků od Karlova náměstí (návaznost na MHD-metro trasy B). Provoz je zajištěn non-stop včetně personální obsluhy s cenou 50,-Kč/hod.

Letiště Praha

Na Letišti Ruzyně lze parkovat v objektu Parking C přímo u příjezdové komunikace z dálničního přivaděče ze směru od centra Prahy a Kladna. Tři nadzemní podlaží nabízejí přes tři tisíce míst jen 70 metrů od Terminálu 1. Terminál 2 je spojen s parkovištěm nadzemním krytým chodníkem. Parkovné lze platit v samoobslužných terminálech v obou odbavovacích halách hotově i platebními kartami. Parkoviště je přístupné i se zavazadlovými vozíky. Držitelé průkazů ZTP-P parkují zdarma. Poskytováno je zvýhodněné parkovné pro turisty směřující na dovolené charterovými lety. Pro krátkodobé parkování (do 15 min.) lze využít zdarma parkoviště přímo před Terminálem 1 a 2.

Parking Národní divadlo

Zajímavé místo pro parkování nabízí také podzemí Národního divadla. Jediný nájezd je Divadelní ulicí, počet parkovacích míst je 216, hojně je využíváno při návštěvách divadla, často i přes den. Provoz je nonstop. Možnost bezbariérového vstupu pro vozíčkáře.

Na Františku

Veřejné hlídané parkoviště dostupné po průjezdu letenským tunelem a z nábřeží Ludvíka Svobody. Parkoviště se nachází na začátku Revoluční ulice na pravém břehu Vltavy, vedle Ministerstva průmyslu a obchodu a je vzdáleno 500 m od náměstí Republiky, stanice metra trasy B, obchodního domu Kotva a obchodního komplexu Palladium. Počet stání 44, provoz: Po-Pá: 7–23 hod., So: 8–23 h, Ne: 8–19 hod.

Parking Kotva

Podzemní garáže pod obchodním domem Kotva na náměstí Republiky umožňují napojení na metro trasy B a obchůzku centra, především pěší zóny v ulici Na Příkopě až k Václavskému náměstí. Napojení na tramvajovou dopravu je zajištěno na náměstí Republiky.

Veřejná garáž Garáže Centrum – Rudolfinum

Pod Palachovým náměstím je obrovské podzemní parkoviště přibližně 200 metrů od Karlova mostu a Staroměstského náměstí. Napojení na MHD (metro trasy A stanice Staroměstská, tramvaje l. č. 17 a 18, autobus l. č. 133). Vhodné při návštěvě kulturních událostí v Rudolfinu. Možnost bezbariérového vstupu pro vozíčkáře – výtah.

Garáže Opletalova

Garáže se nachází jen pár kroků od Václavského náměstí, nájezd z Opletalovy ulice, otevřeno nonstop. V pracovních dnech lze rezervovat parkovací místo telefonicky na číslech 224 210 879 nebo 224 211 511. Návaznost na MHD – metro trasy C.

OC Nový Smíchov

Podzemní garáže centra, která využívají návštěvníci obchodů, kin a restaurací. První tři hodiny jsou zdarma, o víkendech a státních svátcích můžete parkovat až 5 hodin zdarma. Tři podzemní podlaží s kapacitou 2500 automobilů nabízejí přímou návaznost na MHD.

Palladium

Podzemní hlídané parkoviště umístěné v prostorách nákupního centra pojme 900 vozů (vjezd i výjezd je z ulice Revoluční). Toto největší stání na Praze 1 je otevřeno je nonstop s cenami od 40 Kč za hodinu a vynikajícím spojením MHD.

Parking Centrum

Jedny z nejrozsáhlejších garáží v Praze které jsou integrovány do dopravního řešení Hl.m.Prahy,včetně informačního a naváděcího systému.
Nacházejí se vedle Státní opery Praha a jsou vzdálené cca. 100 metrů od Václavského náměstí. Přístupné jsou z obou směrů přímo ze Severojižní magistrály. K dispozici je 468 parkovacích míst ve 13 patrech objektu. Garáže jsou určeny jak pro krátkodobé tak i pro dlouhodobé parkování. Služby využívají především firmy sídlící v okolí a rezidenti Prahy 1 a 2. Napojení na MHD ( metro A stanice Muzeum). Provoz je non-stop vč. personální obsluhy.

Veřejné garáže Limuzská

Garáže jsou umístěny pod novostavbou bytové komplexu v Praze 10 Malešicích, ulice Limuszká 629. K dispozici je 244 parkovacích míst, z toho 20 míst je určeno pro osoby ZTP. Garáže jsou určeny pro zdejší obyvatele a mohou zde parkovat jak lidé z domu tak i z blízkého okolí. Jsou hlídány kamerovým systémem, který je napojen na centrální dispečink ELTODA. Provoz je non-stop, klient má přístup na magnetický čip.

Garáže Barrandov

Nadzemní garáže jsou tvořeny dvěma samostatnými šestipodlažními budovami na Praze 5 -Barrandov, mezi ulicemi Pražského-Lipského. Jsou vybaveny parkovacím zařízením, kamerovým systémem a centrálním dispečinkem s non-stop ostrahou. Celková kapacita je 370 míst a slouží převážně k dlouhodobému parkování. Každá budova má svůj samostatný vjezd a výjezd, klient má přístup na magnetickou kartu.

Parkoviště Barrandov

Veřejné krátkodobé i dlouhodobé parkování na Barrandově s kapacitou 35 míst. Příjezd ulicí K Barranvodu do ulice Slavínského a Geologická. Areál je snímán bezpečnostními kamerami a přes den je k dispozici recepční služba. Parkoviště za vjezdovou závorou s non-stop provozem. Přímo před vjezdem na parkoviště zastávka autobusu (Slavínského), 3minuty pěšky pak tramvajová zastávka (Geologická). V těsné blízkosti Filmové a televizní ateliéry.

OC Galerie Harfa

Parkování v podzemních garážích obchodního centra je zcela ZDARMA.Vjezd i výjezd je možný z ulic Českomoravská a Ocelářská. Vynikající návaznost na MHD: stanice metra B – Českomoravská (10 minut do centra Prahy), autobusová zastávka linek 151, 158, 375 – Českomoravská a tramvajová zastávka linek 8, 25, 52 – Ocelářská a Multiaréna Praha. Vlakové nádraží Praha Libeň je vzdálené 1 zastávku tramvají. Provozní doba parkoviště je denně od 6:30 do 23:00. Samozřejmostí je bezbariérový vstup pro invalidy a rodiče s kočárky.Kapacita je 1600 parkovacích míst ve dvou podzemních podlažích. Dostupné služby v parkingu – automyčka, nabíjecí stanice pro elektromobily, XXL místa pro auta s kočárky a velká auta, balíkomaty.

Halové garáže Baškirská 14, Praha 10

Šestipodlažní parkovací objekt vybavený kamerovým systémem je v provozu nonstop. Nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování (v objektu je také místnost pro motocykly) s ostrahou objektu a GSM přístupovými klíči a sociálním zařízením.

Parkoviště Praha-Holešovice

Nonstop parkoviště s vjezdem z Bubenské ulice je hlídané přítomnou obsluhou i kamerovým systémem. Parkoviště nabízí také možnost rezidentního stání a je dobrým výchozím bodem pro cestu na Výstaviště nebo do dětského centra Lefík, nebo do horolezeckého centra Mamut v Praze 7.

Nábřeží Ludvíka Svobody

Nonstop parkoviště se nachází na Nábřeží Ludvíka Svobody, přímo za budovou Ministerstva Dopravy.

Nádraží Holešovice

Nonstop parkoviště je přilehlé budově vlakového nádraží Praha – Holešovice.

Nádraží Smíchov

Nonstop parkoviště se nachází cca 150 m od vlakového nádraží Praha - Smíchov.