„Postupujeme vždy podle předem schváleného harmonogramu. Kdy přesně se tedy úklidové stroje dostanou do vaší ulice, zjistíte na webu Technické správy komunikací hlavního města Prahy v sekci Čištění komunikací 2019. Podrobnosti si také můžete nechat zdarma zasílat přímo do e-mailu, když se zaregistrujete ke službě TSK-INFO,“ radí Petr Smolka, generální ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s.

Celkový strojní a ruční úklid čeká postupně všechny ulice v městských částech. Pro úklid ulic Pražské památkové rezervace, která spadá do území MČ Praha 1 a 2, je stanoven zvláštní režim. Tam se ulice čistí výhradně o víkendech.

Dopravní značení

O čištění jsou řidiči informováni i přímo v ulicích. Minimálně sedm dní před začátkem čištění se na komunikacích objeví přenosné značky „Zákaz zastavení“, kde je uvedeno datum a čas čištění. Ve vytipovaných blocích bude použito přenosné dopravní značení IZ8a „Zóna s dopravním omezením“ a IZ8b „Konec zóny s dopravním omezením“, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek „Zákaz zastavení“ s dodatkovou tabulkou.

Řidiči, kteří nerespektují dopravní značky, nepřeparkují svá vozidla a neumožní tak úklid, se vystavují riziku pokuty, případně odtahu vozidla.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.: Čištění komunikací 2019