Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Aktuality

Celkový počet: nejméně 80
Na stránce:
 • 2. 11. 2015 Buď vidět a „Nejezdi jak netopejr!“
  Se zimním časem přichází dřív také tma. Krátce po čtvrté se začíná šeřit a mnozí z nás na to nejsou pořádně připraveni. K povinnosti být vybaven osvětlením nás nabádá nejen vyhláška, ale i zdravý rozum.
 • 7. 10. 2015 K hvězdárně v Ďáblicích povede nová cyklostezka
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahajuje výstavbu nové cyklostezky v Ďáblicích. Jedná se o napojení trasy A280 k hvězdárně Ďáblice, kde byla původní trasa vedena po nezpevněné hliněné cestě s kamenitým povrchem. Délka výstavby byla, dle smlouvy se zhotovitelem, stanovena na 40 dní, což je nejdéle do druhé poloviny listopadu 2015.
 • 23. 9. 2015 Dejvickou ulici bez aut navštívilo 15 tisíc lidí
  V rámci Evropského týdne mobility se Dejvická ulice otevřela pěším a cyklistům v celé své šířce.
 • 15. 9. 2015 Praha předávala své cyklistické zkušenosti do Japonska
  V polovině září 2015 navštívila odbor Rozvoje a financování dopravy japonská profesorka Yoriko Masuyama z Matsamutské univerzity v prefektuře Nagano.
 • 13. 9. 2015 Pražské cyklozvonění 2015
  V sobotu 12. září se smíchovská náplavka rozezněla stovkami cyklistických zvonků.
 • 11. 9. 2015 Cyklistické zvonky probudí náplavku
  V sobotu 12. září se náplavka na pražském Smíchově rozezní stovkami cyklistických zvonků. Vltavské nábřeží u Jiráskova mostu se na jeden den promění k nepoznání. Místo původního parkoviště zaplní prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, půjčovna elektrokol, Segway, městských kol a dalších samohybů. Spanilou jízdu Prahou tu zakončí skupiny cyklistů, které se sjedou z celé metropole. Na místo je možné dorazit pěšky z blízké zastávky metra Anděl nebo se svézt na kole s některým z průvodců. Místa a časy startů najdete na www.cyklozvoneni.cz.
 • 31. 7. 2015 Praha hostila Cyklistickou akademii
  Ve čtvrtek 23. července ve Škodově paláci proběhla první cyklistická akademie tematicky cílená na práci městských částí. Seminář pořádala Asociace měst pro cyklisty a tematicky byla zaměřena na tvorbu kampaní a společnou komunikační strategii.
 • 28. 7. 2015 Na Opel Handy Cyklo Maratonu jede i Praha
  V unikátním Opel Handy Cyklo Maratonu odstartovalo 232 zdravých a hendikepovaných cyklistů z Václavského náměstí dnes 28.7. Do cíle na Ladronce dojedou 1.8.
 • 27. 7. 2015 V Praze vzniká plán systematické podpory cyklistiky
  V metropoli by měl skončit poněkud chaotický rozvoj cyklistické dopravy. Nahradí ho systém s jasně danými pravidly, jehož cílem je vytvořit z cyklistiky přirozenou součást pražské dopravy. Shodli se na tom náměstek pražské primátorky Petr Dolínek a nový předseda magistrátní Komise pro cyklistiku Stanislav Kozubek.
 • 8. 7. 2015 Druhé setkání cyklokoordinátorů městských částí
  Zástupci městských částí starající se o rozvoj cyklistické dopravy se sešli již po druhé a tentokrát v terénu.
Celkový počet: nejméně 80
Na stránce: