„Nádraží Veleslavín je pro cestující na letiště nyní naprosto zásadní a denně tu chodí stovky lidí s těžkými zavazadly. Jsem ráda, že můžeme tento šlendrián konečně napravit,“ říká primátorka hl. m. Prahy, Adriana Krnáčová.

„Vzhledem k tomu, že Nádraží Veleslavín je dnes klíčovou stanicí pro spojení na letiště a je zde mnoho cestujících se zavazadly, byla absence eskalátoru opravdu nesmyslná. Proto jsme dali jasný pokyn, aby byl co nejdříve dodělán,“ dodává náměstek primátorky a předseda dozorčí rady DPP Petr Dolínek.

„U výstupů z vestibulu stanice, ve směru k povrchovému autobusovému terminálu, byl monitorován podíl cestujících se zavazadly a možnost vybudování eskalátorů byla vyhodnocena jako nejvhodnější a pro cestující nejkomfortnější varianta,“ uvádí předseda představenstva a generální ředitel DPP, Martin Gillar, s tím, že by se první cestující měli po nových pojízdných schodech projet v dubnu příštího roku.

Tento krok ocení zejména cestující, kteří využívají služeb Letiště Václava Havla. Bude vybudována dvojice eskalátorů šíře 800 mm do stávajícího schodiště ve směru odjezdu autobusů z terminálu. V rámci doplnění dvojice eskalátorů bude také doplněn přístřešek autobusu ve směru Slaný. Odhadované celkové náklady akce činí cca 33 mil. Kč. Zhotovitelem je Metrostav a.s.

Kvůli výstavbě potřebných eskalátorů dojde v místě výstavby k dočasnému omezení komfortu cestujících.

  • od středy 1. 11. 2017 přibližně na 5 měsíců (duben 2018) bude uzavřen jeden vstup i výstup ze stanice metra Nádraží Veleslavín směrem k nástupním zastávkám autobusů v obratišti.
  • stávající pevné schodiště k odjezdu autobusů bude uzavřeno a na jeho místě proběhnou bourací práce. Zábory budou na povrchu u vyústění schodů a zároveň v podchodu před schody (v rozsahu dle projektové dokumentace).
  • nástupní zastávka pro linky č. 119 a 225 bude přemístěna do bývalého autobusového obratiště v ulici Vokovická.
  • nástupní zastávka meziměstských linek (Slaný, Louny) bude přemístěna do zadní části obratiště.

Ve středu 1. listopadu budou na místě informátoři v reflexních vestách, kteří budou připraveni poradit cestujícím nejen v češtině, ale i v angličtině.

Na přemístěné autobusové zastávky upozorňují také informační tabule navigačního systému, a to jak v podchodu stanice, tak i v uliční úrovni.

Více informací včetně schémat je k dispozici zde: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/nadrazi-veleslavin-docasne-omezeni-vstupu-a-vystupu-ze-stanice-metra/).