Dráha je dlouhá 156 metrů. Převýšení je 51 metrů (205–256 metrů nad mořem). Maximální dopravní rychlost je 2,5 m/s (9 km/h), doba jízdy něco přes 1 minutu.

Pěší serpentinu v parku jednou podchází a dvakrát nadchází. V dolní části vede tunelem, ve střední části po mostní konstrukci, v horní části po zemi. Technickým provedením je čímsi mezi sedlovou a pozemní lanovou dráhou. Schválena byla jako výtah a jako běžné výtahy je také cestujícími samoobslužně ovládána. Na dráze jezdí jedna kabina, s kapacitou 12 osob (podle jiného zdroje 3 k sezení a 6 k stání, výrobce uvádí kapacitu 16 osob). Je poháněna okružním lanem, na němž je uchycena. Sklon trati se v jejím průběhu výrazně mění, kabina se proto během jízdy elektromechanicky naklání tak, aby zůstávala ve vodorovné poloze. V dolní části je dráha strmá, v horní části téměř vodorovná. Dráha byla ve zkušebním provozu od března 1996, v řádném provozu od června 1996. Zkonstruoval ji rakouský výrobce lanovek a vleků Doppelmayr.

Lanovka je bezplatně přístupná nejen hostům ubytovaným v hotelu, ale i veřejnosti, která ji může použít například k návštěvě restaurace v horní budově.