Schválená trasa byla navržena od Ládví Střelničnou a Vysočanskou. Už v té době padl návrh, že jedna ze stanic by se měla jmenovat Střížkov, jako jedna pro mnoho Pražanů téměř neznámá část města.Výstavba trasy IV.C2 z Ládví do Letňan byla slavnostně zahájena 24. května 2004, tedy těsně před otevřením předchozí trasy z Holešovic do Ládví.

O dva roky později na podzim 2006 už stavbaři pustili veřejnost na prohlídku nově budované trasy. Začaly se kompletovat technologie. V roce 2007 v květnu se už podzemím proháněl lokotraktor. Lidé měli při dnech otevřených dveří o metro obrovský zájem, postupně byly zpřístupněny všechny stanice. Obzvláštní pozornost pak lidé věnovali stanici Střížkov, jejímž autorem je architekt Patrik Kotas, známý i jako autor Barrandovské tramvajové trati.

Zkušební provoz byl zahájen 7. ledna 2008. Na trase se objevila souprava M1, jejímž autorem je opět architekt Kotas. Po zkouškách samotné trasy se začala nově vybudovaná část metra postupně napojovat na již jezdící metro z Ládví. Tyto práce probíhaly celý únor. To pocítili i cestující, protože byla částečně omezena doprava mezi stanicemi Kobylisy a Ládví. Provoz bez cestujících ukázal, že není problém zahájit pravidelnou dopravu 9. května 2008, tedy o téměř tři měsíce dříve, než se původně plánovalo.

  1. Stanice metra Střížkov
    Jde o hloubenou stanici. Výstavba začala v listopadu roku 2004. Stanice má boční nástupiště asi 5,6 m pod terénem a jeden vestibul. Lehká ocelová konstrukce umožňuje pronikání denního světla. Podchod pod Vysočanskou ulicí zajišťuje i bezbariérový přístup. Délka stanice je 228 metrů hloubka včetně technologií 13 metrů.
  2. Stanice Prosek
    Stanice Prosek není tak velká jako Střížkov, je tvořena skleněnými přístřešky složenými podle tvaru stanice a je zbarvená do modra. Leží jen pár metrů od Obchodního střediska Billa. A je pochopitelně bezbariérová. Ve vestibulu vzniknou malé obchody. Délka stanice je 200 metrů.
  3. Stanice Letňany (konečná)
    Stanice leží asi jeden kilometr od stejnojmenného sídliště u provizorního areálu výstaviště. Jde o hloubenou stanici , která má nástupiště v hloubce více než deseti metrů. Opět je tu zajištěn bezbariérový přístup. U stanice slouží velké parkoviště P+R. Z pohledu architektonického není tak prosvětlená jako předchozí dvě stanice. Stanice má dva vestibuly, z nichž jeden slouží jako přístup na výstaviště. Pěšky je možné dojít až do Kbel.