Při této příležitosti vypraví do provozu původní historickou sovětskou soupravu 81-71, a to netradičně v jejím čtyřvozovém provedení. Jízdy se budou konat v úseku Kačerov – Florenc (Sokolovská).

Tyto sovětské soupravy byly určené pro nově budovanou trasu metra A, kde by starší typ výkonově nestačil. První vozy z první dodávky dorazily do Prahy v lednu 1978. Než bylo možné je pustit do provozu, bylo třeba vyřešit řadu problémů s jejich zprovozňováním a také s dodávkami od domácích subdodavatelů. Ostré jízdy se vzhledem k rozestavěnosti trasy A uskutečnily na trase C a souprava 81-71 s cestujícími vyjela poprvé 1. května 1978. Celkově bylo v první dodávce 68 vozů, které byly v depu Kačerov sestaveny do čtyřvozových souprav. A právě tyto soupravy určovaly podobu pražského metra na další desítky let.

V úterý 1. května 2018 na trasu C vyjede historická souprava 81-71 věrně upravená do čtyřvozové podoby. Jízdy se budou konat v úseku Kačerov – Florenc (Sokolovská) s prvním výjezdem ze stanice Kačerov v 12.57 hodin. Jízdní řád je k dispozici zde.