„První etapa se týká ulice Komunardů od křižovatky s Dělnickou ulicí po Ortenovo náměstí. V rámci programu „Praha bez bariér“ budou veškeré zastávky realizovány jako bezbariérové,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK. Práce skončí na podzim. Dopravní omezení se budou posouvat podle průběhu prací.

Zastávky vídeňské i s nájezdem

Rekonstruované tramvajové zastávky U Průhonu ve směru z centra a Dělnická ve směru do centra budou „vídeňského typu“ - s vozovkou zvýšenou na úroveň chodníku, což cestujícím usnadní nástup a výstup, zatímco na řidiče vjíždějící na zvýšenou část vozovky působí krátká nájezdová rampa podobně jako zpomalovací práh. Stejným způsobem bude řešena i zastávka Ortenovo náměstí ve směru do centra. Zastávky Dělnická z centra a zastávka Tusarova jsou řešeny rozšířením nástupních ostrůvků s bezbariérovým přístupem.

Další úsek v příštím roce

Po dokončení budou mít vozovky asfaltový povrch, na chodníky bude převážně použita kamenná dlažba. Stavba také vyžaduje napojení nově navržených uličních vpustí na existující stoky jednotné kanalizace, která je vedena ve vozovce. Současně budou podle požadavku Dopravního podniku hl. m. Prahy mírně rozšířeny a prodlouženy stávající nástupní ostrůvky. Další etapy rekonstrukce (jižní strana Ortenova náměstí a úsek ulice Komunardů od křižovatky s Dělnickou ulicí po Bubenské nábřeží) budou pokračovat v příštím roce.