Tento elektrobus bude zřejmě úspěšnější – ten předchozí totiž zamrzl, takže se ukázaly některé nevýhody. SOR Ceglec nemá vlastní elektrotopení, takže musí topit na naftu, ale prázdný v pohodě ujel do Prahy 150 kilometrů z výrobního závodu v Libchavách.

Opět se jezdí zdarma

Testovaný stroj jezdí na lince č. 216 Bořislavka–Poliklinika  Petřiny jako vložený spoj a cestování v něm je zdarma. Nabíjí se ve Vozovně Střešovice klasickým způsobem přes kabel. „Možné je ho nabíjet formou pomalou – to trvá osm hodin – anebo rychlonabíjením, což trvá hodinu,“ uvedl obchodní ředitel Zdeněk Vitouš.

 Jezdí v ostrém provozu

SOR Cegelec, který nyní Praha testuje, již jezdí v běžném provozu v Ostravě už několik let. Jde o čtyři vozidla, která jezdí se starším faceliftem. Navíc další verze autobusu sloužila čtyři roky ve Vysokých Tatrách jako skibus.

Vyhřívané baterie

Některé výhody předchozího medelu zkoušeného v Praze smazal ve své podstatě mráz. Baterie se rychle vybíjely. SOR Cegelec má ale baterie vyhřívané, takže se tak rychle nevybijí.

Co by Praha potřebovala?

Podle slov technického ředitele DPP Jana Šurovského by Praha užila větší množství elektrobusů v případě, že by šlo o delší varianty, stejné, jako jsou dnešní autobusy na běžných linkách. Midibusy má totiž Praha relativně nové. Zajímavé by bylo i napájení z tramvajové sítě, podobně, jako tomu bylo u předchozího typu. Sám nákup elektrobusů je však hodně vzdálenou budoucností.