Vyjede historická tramvaj
Návštěvníky čeká prohlídka vozovny a jejího zázemí. Dále si mohou prohlédnout expozici vozového parku a rodiny s dětmi se mohou těšit na doprovodný program. Zájemci o historické tramvaje se mohou těšit na projížďku na trase Olšanské hřbitovy–Vozovna Žižkov.
O významu vozovny
Z historického hlediska a strategického umístění vozovny šlo v uplynulých sto letech vždy o významnou součást pražské dopravy, a to již od doby jejího vzniku. Žižkov spolu s Královskými Vinohrady patřil v době postavení vozovny mezi největší česká města. V průběhu následujících let, kdy došlo k zásadní zástavbě Žižkova, se svým významem vozovna začala velmi vlivným způsobem podílet na přepravě cestujících, především na stěžejních centrálních linkách.
Jak šla léta ve Vozovně Žižkov
Se stavebními pracemi se započalo 11. dubna 1911 a podílelo se na nich 18 firem. Již v březnu 1912 byly práce hotovy a 28. dubna 1912 vypravila vozovna první tramvaje do provozu. Sama Vozovna Žižkov se v průběhu let několikrát rozšiřovala. Největší změny se odehrály ve dvou etapách. V letech 1924–1925 byla postavena nová, delší hala o čtyřech kolejích a v letech 1925–1926 byly prodlouženy i lodě původní vozovny. Její kapacita tak dosáhla 160 vozů. To pochopitelně nebyly všechny změny v její stoleté historii.