/zpráva ze 16. jednání Rady hl. m. Prahy 24. dubna 2012/

Účelová neinvestiční dotace ve výši 1.025 000 korun je určena na jednoleté projekty, které nepřesahují 200 tisíc korun. „Například Středisko prevence léčby drogových závislosti DROP IN obdrží 100 tisíc korun především na resocializaci matek, Sananim dostane na práci s uživateli drog ve vazbách 130 tisíc korun a dalších sto tisíc na provoz drogového informačního centra,“ upřesnil vynaložení peněz náměstek primátora pro zdravotnictví Ivan Kabický (ODS). Se 150 tisíci může například počítat také občanské sdružení Proxima sociale na projekt Krok k prevenci, stejně jako společnost Prospe, která poskytuje Program specifické protidrogové primární prevence.

„Kromě grantů město podpoří milionem korun semináře a konference, které pořádá samo nebo je jejich spoluúčastníkem, a také vzdělávání protidrogových koordinátorů a školních a obvodních metodiků. Část peněz půjde formou příspěvku na certifikaci programů,“ řekl Kabický.

Jednoleté projekty přesahující 200 tisíc korun hodlá město dotovat částkou 1 105 000 korun. Podělit se o ní mají  tři společnosti. Nejvíce peněz, 450 tisíc korun, by měla dostat Anima – terapie na terapii osob závislých na návykových látkách a jejich rodin. Radní navrhují zastupitelstvu uvolnit 400 tisíc korun na právní poradnu A.N.O. a 250 tisíc korun pro Život bez závislosti.

Neinvestiční dotaci ve výši 950 tisíc korun mají dostat na nové čtyřleté smlouvy Prev- Centrum (600 tisíc korun) na primární prevenci a Sananim (350 tisíc korun) na doléčovací centrum pro matky s dětmi. Ve čtyřletém financování je v současné době 19 projektů a výše podpory přesahuje 24 milionů korun.

„Rada souhlasila také s tím, aby zastupitelstvo přidělilo plošně dvaadvaceti městským částem po 50 tisících korunách. Tato dotace je určena na aktivity protidrogové politiky na místní úrovni,“dodal Kabický.