• 21.3.2014 Desetiletí změn
  Narodila se v Severním Irsku, vyrostla v Lancashire a studovala ve Walesu. V Praze bydlí deset let.
 • 24.2.2014 Legrační přízvuk
  Když jsem loni v polovině roku přijel do Prahy, uměl jsem česky jedno slovo: Pivo. Jsem za tenhle kus znalosti vděčný herní aplikaci na mém mobilu, která se jmenuje Intelekt. Odpověděl jsem v ní na tuhle otázku špatně stejně jako i na spoustu dalších, ale správná odpověď se mi už vryla do paměti.
 • 13.1.2014 Nepolapitelný kapr
  Pro Američana žijícího v Praze můžou být Vánoce docela velkou neznámou. Soupeření o nejlepší amatérské vánoční osvětlení tu není tak zběsilé, dárky nosí Ježíšek a jí se tu kapr. Sice ještě pořád tak docela nechápu proč, ale začal jsem mít tuhle opomíjenou sladkovodní rybu rád.
 • 27.12.2013 Je t’aime, Praho!
  Nikdy jsem nebyl žádný velký cestovatel. Paříž, kde jsem se narodil a žil 28 let, je dostatečně velká na to, aby tam člověk strávil celý život.
 • 27.11.2013 Do tohohle neinvestujte!
  Jako relativní nováček – bydlím v Praze teprve tři měsíce – jsem zatím ledasčím ohromený, nadšený, nasávám nové zkušenosti jako houba. Velmi stručně shrnuto, musím přiznat, že mám zatím o svém novém bydlišti spíš romantické představy, stejně jako o tom, jak se do toho nového prostředí postupně začlením.
 • 23.10.2013 Čeština … je to nástroj kontroly imigrace?
  Je to už osm let, co jsem se rozhodl žít v České republice. Se zapeklitostmi češtiny se dodnes potýkám a naučil jsem se už žít s poněkud iritujícím pocitem, že jsem ve většině společenských situací hluchý a němý.
 • 24.9.2013 Praha trochu jinak
  Mé pražské dobrodružství začalo loni v lednu, když jsem vycházel z letiště, choulil se do bundy a venku bylo -19 ºC. Půl hodiny po přistání mě čekalo první překvapení, a nebylo to právě „Vítejte, pane Soto“… Metro bez bariér?
 • 20.8.2013 Stručná reportáž ze života v Praze
  Před půlrokem jsem přijel do Prahy, pohádkového města, které jsem už dlouho toužil navštívit.
 • 19.7.2013 Je to o lidech
  Celkově je Praha skvělé město pro život. Mé důvody nikoho nepřekvapí – architektura, pivo, řeka, místní dívky a také to, že tu funguje městská doprava. V Bristolu, odkud pocházím, je mnohem dražší a nespolehlivá.
 • 24.6.2013 Jak potkat lásku svého života v městě svých snů
  Do „zlatého města“ jsem se vrátil z Rochesteru ve státě New York zhruba před dvěma lety. Poprvé jsem ale město navštívil v roce 1993 a od té doby jsme toho spolu zažili spoustu. Teď žiju šťastně se svou krásnou přítelkyní a s kočkou Potato na Vinohradech. Praha ke mně nikdy nepřestala promlouvat. Nevím, jestli spolu zůstaneme navždy, jen doufám, že na tom budu tak dobře jako ona po tisíci letech.

Více...