Prodej vstupenek zahájil festival 12. prosince loňského roku a už na konci března bylo vyprodáno 13 koncertů. Mezi ně patří jak úvodní, tak závěrečné koncerty, vstupenky na vídeňské filharmoniky zmizely v několika dnech, stejně jako na filharmoniky z Petrohradu, Magdalenu Koženou a další. Přesto lze na některé koncerty vstupenky ještě získat. Podrobnosti naleznete zde.
Připomenutí významné osobnosti
Poctu Johnu Cageovi vzdají organizátoři koncertem v Národním technickém muzeu v pondělí 14. května. Od narození hudebního novátora a svérázného myslitele Johna Cage uplyne letos v září 100 let. Úkolu se zhostí Agon Orchestra dirigenta Petra Kofroně. Na programujsou i další pozoruhodné koncerty.
Řada nových umělců
Na Pražském jaru se letos objeví řada nových tváří. Jde o špičkové umělce, kteří ještě v Praze nevystupovali. Mezi ně patří například klavíristka Mitsuko Uchida, která doprovodí písňový recitál Magdaleny Kožené. Slovenský varhaník Ján Vladimír Michalko bude koncertovat v bazilice sv. Jakuba. Italský cembalista, varhaník a dirigent Ottavio Dantone se představí se souborem staré hudby Accademia Bizantina. Mezi další patří Andrej Jurkevič, mladý ukrajinský dirigent, Rafał Blechacz, vítěz varšavské chopinovské soutěže z roku 2005, pěvec Ian Bostridge či jeho kolega Mark Padmore.
Soutěž Pražského jara
Pražské jaro pořádá také interpretační soutěže, z nichž vzešla řada světových virtuózů. Letošní 64. ročník byl vypsán pro obory violoncello a cembalo. Do prvního se přihlásilo 134 violoncellistů z 32 zemí světa, pozoruhodné je, že 26 z nich bylo z Korejské republiky. O cembalo byl menší zájem, nicméně v prvním kole soutěže se objeví na 30 účastníků.