Podaná ruka přímo na ulici.

„Aplikace je  praktickým pomocníkem a užitečným kanálem pro všechny majitele chytrých telefonů,“ řekla radní Eva Vorlíčková. Uživatelé si podle ní například mohou dohledat informace o časech a místech konání koncertů nebo sportovních utkání, zjistí informace o uzavírkách, nehodách nebo obsazenosti parkovišť, nebo otvírací dobu úřadů. Aplikace jim také poradí, jak postupovat například při ztrátě dokladů. Magistrát tak podává pomocnou ruku občanům přímo na ulici.

I v případě nebezpečí

„Aplikace může být velice praktická například v nebezpečných situacích, jako jsou například povodně, kdy jsou všechny komunikační kanály pro obyvatele velice důležité,“ dodal  náměstek primátora Jiří Vávra.  Aplikace je vytvořena pro operační systémy Android a iOS. Město za ni zaplatilo asi 1,7 milionu korun, podle autora myšlenky radního Jana Vašíčka bude měsíční provoz, údržba a aktualizace stát 90 000 korun.

Důležité pro dopravu

V chytrých mobilech s GPS a mapami se lze ihned dozvědět, kde jsou v centru města parkovací zóny a kde lze zaparkovat. Jaká je obsazenost parkovišť P + R, podívat se na  dopravní kamery, zjistit  stupně provozu, informace o uzavírkách, nehodách apod. Lze najít i nejbližší lékárnu nebo poslat fotografii s černou skládkou apod. Aplikace bude postupně rozšiřována, a tak bude dostupná  možnost najít si cestu pomocí MHD z místa, kde zrovna majitel chytrého mobilu stojí. Podrobnosti lidé naleznou na internetových stránkách www.prahachytre.cz, kde si lze stáhnout i aplikace.  Symbolem tohoto kroku je i QR kód, který se objevil v chodníku přímo před budovou magistrátu na Mariánském náměstí. Nová aplikace bude i v jiných jazycích.