Praha ukázala, že je skutečným leaderem v oblasti zavádění a testování inovativních řešení v městském prostředí. Právě kvalitní městská data a jejich následné využití pro řízení města jsou zcela zásadním stavebním materiálem pro budování Smart City.

Zdeněk Hřib
primátor hl. m. Prahy

Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy
Jednou z mých priorit je co nejefektivnější využití volného času rodin s dětmi. Další rozvoj areálu botanické zahrady bude v následujících letech přesně to, co tento záměr naplňuje.

Petr Hlubuček
náměstek primátora

Petr Hlubuček, náměstek primátora
U Libeňského mostu dojde k zastavení degradací mostu základními opravami, které budou vizuálně znatelné. Po 90 letech, kdy se mostu nikdo nevěnoval, mu dopřejeme péči, kterou si tolik zaslouží.

Adam Scheinherr
náměstek primátora

Adam Scheinherr, náměstek primátora
Chceme dát jistotu městským částem a umožnit plynulé fungování města na každodenní úrovni. Zároveň intenzivně pracujeme na přípravě investičních projektů.

Pavel Vyhnánek
náměstek primátora

Pavel Vyhnánek, náměstek primátora
Praha podporuje návrh zákona, kterým se mění zákon o Nejvyšším kontrolním úřadě, a to zejména v jeho principu kontroly územních samosprávných celků.

Hana Kordová Marvanová
radní hlavního města

Hana Kordová Marvanová, radní hlavního města
Dlouhá míle je klíčová lokalita, kde by v budoucnosti měla být důležitá vlaková stanice s odbočkou kladenské dráhy na letiště. Je to ideální místo pro P+R parkoviště, které sníží množství aut přijíždějících a parkujících v pražských ulicích.

Jan Chabr
radní hlavního města

Jan Chabr, radní hlavního města
Stále hledáme nové způsoby, jak posílit a zkvalitnit zimní program pro lidi bez přístřeší. Nejdůležitější je však nalezení koncepčního řešení problematiky bezdomovectví spočívající především v prevenci a rychlé pomoci v případě, že se už člověk na ulici dostane.

Milena Johnová
radní hlavního města

Milena Johnová, radní hlavního města
Schola Pragensis je akce, na kterou může být Praha právem hrdá. Ukazuje, jak široký záběr vzdělávacích oborů ve městě máme, a jak kvalitní naši absolventi jsou.

Vít Šimral
radní hlavního města

Vít Šimral, radní hlavního města

Magistrát hlavního města Prahy

Informace

 • z magistrátu
 • z dopravy

Informace z magistrátu

Informace z dopravy

 • Parkování v ZPS po dobu vánočních svátků

  14. prosince Od 22. prosince 2018 do 2. ledna 2019 bude v Praze ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena za den stání.

 • Dopravní opatření v Bubenečském tunelu

  12. prosince Upozorňujeme na uzavírku Bubenečského tunelu v noci ze soboty 15. na neděli 16. prosince 2018, a to od 23.00 do 05.00 hodin.

 • Dopravní opatření ve Strahovském tunelu

  21. listopadu Upozorňujeme na prodloužení nočních uzavírek Strahovského tunelu až do 11. prosince 2018. Dosud byla důvodem uzavírek hlavní prohlídka tunelu, nyní bude probíhat broušení povrchu vozovek pro zlepšení...

Spustit video