Moc mě těší, že regionální dopravní systém PID Lítačka byl spuštěn a běží bez větších problémů. Pro Pražany a obyvatele Středočeského kraje zjednodušujeme cestování a liberalizujeme systém tím, že jim dáváme možnost výběru nosičů jízdného.

Adriana Krnáčová
primátorka hl. m. Prahy

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy
Společně se středoškoláky usilujeme o pozitivní změny v oblasti školního stravování. Pro rok 2019 navrhuji na posílení platů zaměstnanců jídelen a komplexní podporu systému školního stravování vyčlenit 100 milionů korun z rozpočtu hlavního města Prahy.

Ing. Mgr. Irena Ropková
radní hlavního města

Ing. Mgr. Irena Ropková, radní hlavního města
Železniční trasa na letiště a modernizace kolejového spojení s Kladnem je nepochybně klíčová investice příštího desetiletí. Aktualizace Zásad územního rozvoje umožňuje v úseku mezi stanicemi Dejvice – Veleslavín tunelovou variantu.

Petra Kolínská
náměstkyně primátorky

Petra Kolínská, náměstkyně primátorky
Pražská hromadná doprava, která patří k nejlepším na světě, se od 1. října stává ještě dostupnější. Jsem přesvědčen, že cena jízdného je v Praze nyní již tak výhodná, že už se nikdo nebude muset uchylovat k jízdám načerno.

Petr Dolínek
náměstek primátorky

Petr Dolínek, náměstek primátorky
Výsledky plnění rozpočtu metropole k 30. červnu ukazují plynule pokračující trend z prvního čtvrtletí. Příjmy města byly oproti plánu o 6,1 mld. korun vyšší, nadále posiluje položka daňových příjmů, kde Praha přijala o 3,3 mld. korun více než loni.

Eva Kislingerová
náměstkyně primátorky

Eva Kislingerová, náměstkyně primátorky
Součinnost hasičů a zdravotnické záchranné služby nepřispívá jen k daleko efektivnější záchraně životů obyvatel města. Představuje také zcela zásadní šanci na úspěšnou a včasnou pomoc při závažných nehodách s velkým počtem osob.

Libor Hadrava
radní hlavního města

Libor Hadrava, radní hlavního města
Cílem letos schválené koncepce rozvoje Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy je poskytnout záchranné službě, která je výkladní skříní systému zdravotní péče v Praze, adekvátní podmínky pro provoz ve střednědobém horizontu.

Radek Lacko
radní hlavního města

Radek Lacko, radní hlavního města
Po deseti letech se nám konečně daří řešit dostavbu vyhořelé části Průmyslového paláce. Úkolem projektu je nejen dostavba levého křídla paláce do jeho původní podoby. Obměna se bude týkat také okolí paláce.

Jan Wolf
radní hlavního města

Jan Wolf, radní hlavního města
Pokud majitelé podniků v Praze 1 žijící z turistického ruchu, nemají zájem se situací,  něco dělat, pak asi není jiné cesty než vyhláškou provozní dobu barů a diskoték a klubů omezit. Jde o to, aby centrum města bylo normálně obyvatelné.

Daniel Hodek
radní hlavního města

Daniel Hodek, radní hlavního města
Město potřebuje vlastní dostupné byty, které může za zvýhodněných podmínek dávat k dispozici těm, kteří nejsou schopní zaplatit běžný komerční nájem. Takových bytů nám chybí tisíce a s výstavbou není na co čekat.

Karel Grabein Procházka
radní hlavního města

Karel Grabein Procházka, radní hlavního města
Projekt Kotlíkové dotace je velmi úspěšný. Za dobu, kdy běží – od roku 2016 - získalo dotaci 234 lidí, kteří přestali znečišťovat ovzduší tím, že začali využívat ekologické zdroje topení.

Jana Plamínková
radní hlavního města

Jana Plamínková, radní hlavního města

Magistrát hlavního města Prahy

Informace

 • z magistrátu
 • z dopravy

Informace z magistrátu

Informace z dopravy

 • Dopravní opatření na Hlávkově mostě

  16. října Od 17. října do 2. prosince 2018 bude částečně omezen provoz na Hlávkově mostě. Důvodem je pokračování podrobného průzkumu mostu, který provádí Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. Práce...

 • Dopravní opatření v Letenském tunelu

  16. října Upozorňujeme na noční uzávěry Letenského tunel od 17. do 21. října 2018. Bude uzavřen čtyři noci, vždy od 23.00 do 05.00 hodin.

 • Informace o dopravních opatřeních v Bělocerkevské ulici

  5. října V úterý 9. října začnou práce na chodníku a vozovce v Bělocerkevské ulici v Praze 10. Opravy se budou týkat oblasti kolem stejnojmenné zastávky autobusu a skončí v neděli 28. října.

Spustit video