Informace k jednání Zastupitelstva HMP

25. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy se koná ve čtvrtek 30. března 2017. Zasedání je veřejné a začíná v 9.00 hodin. Sledujte vše k jednání on-line!

Více informací
Zastupitelstvo Prahy bude rozhodovat o návrhu na poskytnutí dotací městským částem na 73 investičních akcí v objemu 1 275 000 000 korun.

Eva Kislingerová
náměstkyně primátorky

Eva Kislingerová, náměstkyně primátorky
Do půlky dubna budou hotovy podklady studie dopadů na životní prostředí EIA dostavby Pražského okruhu, tzv. 511. Jejich schválení je hlavním předpokladem dalších prací na této pro Prahu stěžejní dopravní stavbě.

Adriana Krnáčová
primátorka hl. m. Prahy

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy
Praha se zapojí do výzvy na čerpání evropských fondů na modernizaci zařízení a vybavení školských budov. Žáci a studenti bezmála čtyřicítky pražských škol se tak už příští rok dočkají nových učeben a laboratoří se špičkovým technologickým i materiálním vybavením za desítky milionů korun.

Irena Ropková
radní hlavního města

Irena Ropková, radní hlavního města
Stejně jako tisíce obdivovatelů první dámy českého loutkového divadla cítím nad odchodem Heleny Štáchové hlubokou lítost. Její hlas se navždy vepsal do duší a srdcí mnoha generací.

Jan Wolf
radní hlavního města

Jan Wolf, radní hlavního města
Nejrychlejší cesta, jak mohou lidé posílat své náměty, připomínky a stížnosti z oblasti dopravy je přes aplikaci zmente.to. Všimnete si třeba nového výmolu uprostřed vozovky. V aplikaci ho můžete lokalizovat na mapě, na místě vyfotit a během chvilky poslat.

Petr Dolínek
náměstek primátorky

Petr Dolínek, náměstek primátorky
V rámci zlepšení protipovodňové ochrany na Rašínově nábřeží bude instalováno mobilní hrazení s hliníkovými hradidly. Další fází je řešení výtoku ze zatrubněné části Botiče, aby nedocházelo ke škodám při vzdouvání vody v nezatrubněné části v ulici Na Slupi.

Jana Plamínková
radní hlavního města

Jana Plamínková, radní hlavního města
I nadále posilujeme financování Lékařské pohotovostní služby v Praze. Podařilo se nám schválit další finanční prostředky v celkové výši 1 607 478 Kč, které nemocnice poskytující pohotovostní služby využijí na nákup přístrojového vybavení a modernizaci.

Radek Lacko
radní hlavního města

Radek Lacko, radní hlavního města
Cílem podkladové studie je získat konkrétnější podmínky pro revitalizaci území Nákladového nádraží Žižkov. Nové využití hledá i funkcionalistická budova žižkovského nádraží v roce 2013 vyhlášená za kulturní památku.

Petra Kolínská
náměstkyně primátorky

Petra Kolínská, náměstkyně primátorky
Stav služebních vozidel městské policie byl tristní. K mé velké spokojenosti se podařilo realizovat nákup nových vozů, což přispěje ke kvalitnějšímu vybavení pražských strážníků, a tím i k lepšímu zajištění bezpečnosti občanů i návštěvníků naší metropole.

Libor Hadrava
radní hlavního města

Libor Hadrava, radní hlavního města

Magistrát Hlavního města Prahy

Informace

 • z magistrátu
 • z dopravy

Informace z magistrátu

Informace z dopravy

 • Informace o dopravním opatření v tunelovém komplexu Blanka

  24. březen Upozorňujeme na noční uzávěru tunelového komplexu Blanka -  Brusnického, Dejvického a Bubenečského tunelu ze soboty 25. na neděli 26. března 2017. A to od soboty 23:00 hodin do neděle 05:00 hodin.

 • Nostalgická „třiadvacítka“

  23. březen V sobotu 25. března 2017 cca ve 12 hodin vyjede do pražských ulic nová pravidelná tramvajová linka s číslem 23, a to v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Národní třída – Národní...

 • Sezonní přívozy po zimě opět vyplouvají

  23. březen Kromě dvojice celoročních přívozů P1 a P2 plujících na severu Prahy brázdí Vltavu také čtveřice lodních linek, která je v provozu pouze v sezóně – v letošním roce od soboty 25. března do neděle 29....

Spustit video

Líbí se Vám nový vzhled stránek?