2
(foto: Stefan Zachar)

Filmovou přehlídku zahájil 17. června v kině Světozor Ing. Radek Lacko, radní Hlavního města Prahy, který měl nad celou soutěží záštitu. Radní ocenil, že si žáci ve svých snímcích bravurně poradili s nelehkými tématy, jako jsou například závislosti, šikana, zneužívání, rasismus a další negativní jevy dnešní společnosti. Radní dále uvedl, že do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno celkem 36 filmů v kategorii základních škol a 12 v kategorii středních škol. Celkově se na vzniku snímků s tématem rizikového chování podílelo 207 mladých tvůrců z 11 městských částí. Do celopražského kola soutěže postoupilo 14 filmů.

radní
(foto: Stefan Zachar)

O vynikající atmosféru v kině se zasloužil moderátor Honza Musil a také Radoslav „Gipsy“ Banga, který svými písněmi roztleskával celý sál. Soutěžící si promítání užívali a vzájemně se podporovali během takřka pětihodinového filmového maratonu.

Na závěr přehlídky byly vyhlášeny vítězné filmy a předány diplomy a ceny. Vítězové si odvezli domů koloběžky, vystřelovací stany a další pěkné ceny.

1
(foto: Stefan Zachar)