Je milé, že se vánoční magistrátní jarmarky staly pevnou součástí oslavy adventu a předvánočního času. A to se letos jednalo pouze o třetí ročník. Děkuji všem, že svými nákupy podpořili chráněné dílny, a přeji, aby dekorace a drobnosti z našeho Vánočního jarmarku přispěly ke sváteční pohodě,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Novinkou bylo letos zahájení jarmarku dětským souborem Základní umělecké školy z Biskupské ulice, jehož vánočně laděné vystoupení vytvořilo tu pravou sváteční atmosféru.

Nabídka jarmarku byla ještě bohatší než loni. Tradičně Magistrát hl. m. Prahy oslovil obecně prospěšné organizace a chráněné dílny, aby zde nabídly své výrobky, a desítka z nich se letošního Vánočního jarmarku zúčastnila. Díky nim si návštěvníci mohli koupit originální dárky a drobnosti, jaké se obvykle na trhu nenajdou. Stejně tak bylo možné zakoupit jedinečné výtvory studentů pražských odborných škol – květinové dekorace, šperky i tradiční vánoční dobroty. 

Letošní jarmark tak byl další příležitostí, kdy se úřad může projevit jako společensky odpovědný a spojit příjemné s užitečným. Magistrátní Vánoční jarmark tak potěšil nejen nakupující, ale i ty, jejichž výrobky udělají radost ostatním.