• Poříční útvar má novou detašovanou služebnu
  Strážníci Poříčního útvaru pražské městské policie využívali 71 let starý ponton. Nyní dostali zbrusu nový, moderní, protože stejně jako jejich kolegové na „zemi“ i oni ve „vodě“ potřebují kvalitní technické vybavení. Nový ponton pořídila městská policie za necelých 11,5 milionů korun bez DPH.
 • Filmový workshop pro mládež
  Pro Pražany ve věku 12 - 16 let je určen filmový workshop CINEMA CAMP, který se koná od 19. do 24. srpna 2019 v ateliéru v areálu Vrtbovské zahrady a jeho okolí.
 • V Praze je přes 31 tisíc obecních bytů. Necelých 8 % z nich je neobydlených
  Hlavní město Praha zmapovalo aktuální situaci obecního bytového fondu ve svém vlastnictví. Z analýzy vyplynulo, že Praha má spolu s městskými částmi ve své správě přes 31 000 bytů. Z nich je aktuálně 7,7 % neobydlených. Analýza dále poukázala na to, že obecní bytový fond v Praze je v porovnání s ostatními městy nízký.
 • Letní úřední doba
  Upozorňujeme na změnu úředních hodin některých pracovišť Magistrátu hlavního města Prahy v době od 1. července do 30. srpna 2019.
 • Nové parkoviště u metra Nádraží Holešovice
  Praha v předstihu otevřela část nově budovaného sdruženého parkoviště v ulici Jankovcova. Zhruba z poloviny bude areál sloužit jako parkoviště pro veřejnost s kapacitou 83 parkovacích míst včetně míst pro nabíjení elektromobilů. Druhou část po dokončení využije Správa služeb hlavního města Prahy. Celkové dokončení stavby se plánuje na srpen letošního roku.
 • Cvičení „ANDĚL“
  V brzkých ranních hodinách 18. června 2019 se odehrálo v Praze 5 na Smíchově největší taktické cvičení složek IZS, které pořádalo Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.
 • Modernizace spalovny v pražských Malešicích
  První ze čtyř spalovacích linek Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) v Malešicích obnovila po modernizaci úspěšně provoz. Další tři linky projdou renovací do roku 2022 v rámci projektu GOLEM.
 • Pražské židle jsou zpět. Letos se na ně posadíte na více než 70 různých místech
  Pražské židle a stolky jsou zpět v ulicích, letos ještě ve větším počtu než předcházející tři sezony. Ikonické černé židle letos naleznete na více než 70 lokalitách. Kromě oblíbených míst jako je Malostranské náměstí, Stalin či ostrov Štvanice si nově můžete posedět, posvačit či vypít kávu na Vítězném náměstí, na Proseku či v parku Jezerka.
 • Provoz studentské právní poradny bude na léto přerušen
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy přeruší 31. května 2019 provoz. Opět bude otevřena v říjnu 2019.
 • Jízdenku lze zakoupit ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně
  Od pátku 26. dubna 2019 mají cestující možnost pořídit si jednotlivé jízdenky díky novým platebním terminálům ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně. Oranžové automaty se nacházejí ve všech tramvajových vozech u prostředních dveří, v tramvajích typu 14T jsou umístěny dva. Dveře, u nichž je terminál pro bezhotovostní nákup cestovního dokladu, jsou označeny viditelnými piktogramy.
 • Voda a civilizace – unikátní výstavu na aktuální téma uvidíte na Kampě
  Pražská Kampa převypráví příběh vody. Klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na Zemi, ukáže venkovní expozice s názvem Voda a civilizace, která začne 2. května. Na dvaceti oboustranných panelech představí unikátní snímky od řady autorů z různých koutů planety od Austrálie, přes Evropu a Afriku až po Grónsko a Ameriku. Hlavními partnery výstavy jsou Ministerstvo životního prostředí ČR a hlavní město Praha. Organizátorem a producentem je společnost Medialogue.
 • Proměny okolí Národního muzea a Čelakovského sadů
  Na tramvajové koleji mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea byla ve čtvrtek 4. dubna zahájena výstava Proměny okolí budov Národního muzea a Čelakovského sadů. Na 26 panelech mapuje historii místa i jeho současnost. Přístupná bude do konce června.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2019 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).