• Podzimní trhy na náměstí Republiky
  Od pátku 16. až do konce listopadu zpestří náměstí Republiky podzimní trhy. Jako specialitu nabídnou chléb čerstvě upečený v dobové peci přímo v prostoru tržiště.
 • Kampaň Ztracené dětství
  Nezisková organizace SOS dětské vesničky připravila kampaň, která upozorňuje na situace, ve kterých se běžně ocitají děti ohrožené ztrátou rodičovské péče, a která má podpořit důležitost preventivní péče v problémových rodinách.
 • Klárov bude bezpečnější a zelenější
  Městská rada schválila v úterý 13. listopadu studii na proměnu Klárova, tedy okolí stanice metra Malostranská. Jejím hlavním cílem bylo nalézt řešení, které by lépe vyvážilo podmínky pro jednotlivé druhy dopravy. Studie zohledňuje zejména bezpečnost chodců a řeší návaznost na nejbližší okolí Klárova. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zadal studii ke zpracování ateliéru A69.
 • Světový den diabetu
  Letošním motto Světového dne diabetu – 14. listopadu - zní „Rodina a diabetes“. Cílem Světového dne diabetu je získat větší pozornost pacientů (a jejich rodin), informovat je o rizicích nemoci a možnostech léčby a motivovat je k dodržování zdravého životního stylu.
 • Děti Praze – výstava v budově Nové radnice
  Po celý listopad je v přízemí Nové radnice volně přístupná výstava prací žáků pražských škol ze soutěže „Jak se mi žije v Praze“.
 • Legiovlak na dejvickém nádraží
  Oslavy století republiky ještě nekončí. Veřejnost si může například prohlédnout až do 18. listopadu legionářský vlak, který stojí na nádraží v Praze-Dejvicích.
 • Muzejní oáza je dokončena
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy dokončil jedinečnou rekonstrukci tzv. Muzejní oázy. Prostor kolem Národního muzea má novou dlažbu i členění. Prostor mezi budovami předurčuje návrat tramvají a umožní kromě průjezdu aut i lepší pohyb chodců a cyklistů. Vzniklé náměstí je jedním z prvních míst, kde je možné najít nový pražský mobiliář. V první polovině listopadu bude dokončena i revitalizace Čelakovského sadů. Muzejní oáza bude oficiálně zprovozněna v pondělí 29. října.
 • Praha se zbavila povinnosti proslunění bytů. Opět mohou vznikat čtvrti jako Vinohrady nebo Dejvice
  Rada hl. m. Prahy schválila v úterý 23. října 2018 novelizaci Pražských stavebních předpisů (PSP), která upouští od povinnosti, aby každá obytná místnost byla prosluněna 1. března. Tato povinnost bránila tomu, aby mohly vznikat čtvrti podobné Vinohradům nebo Dejvicím. Nově také umožní, aby byty přeměněné na kanceláře, mohly být opět kolaudovány jako byty. Praha se tím přidává ke státům jako Nizozemsko, Německo či Dánsko.
 • Výlovy pražských rybníků potrvají až do poloviny listopadu
  Sítě, kádě, podběráky, ale hlavně rybáři, kteří mají plné ruce práce. Podzimní výlovy rybníků v Praze jsou v plném proudu. Odstartovaly už na konci září, ale řada rybníků na vydání svého bohatství ještě čeká. Poslední výlov je naplánován na 16. listopadu. Nenechte si ujít zajímavou podívanou.
 • Výstava her a hraček aneb jak si hráli naši prarodiče
  Nenechte si ujít výstavu her, hlavolamů a hraček na Chvalském zámku, která přibližuje dobu před sto lety neobvyklým a zajímavým způsobem. Je přístupná denně od 9 do 18 hodin až do 25. listopadu.
 • Kniha Pražské veduty ukazuje jedinečný pohled na Prahu
  Institut plánování a rozvoje Praha se rozhodl k vydání nové knihy jako svůj příspěvek k odborné debatě na téma výškové kompozice Prahy, které rezonuje mediálním prostorem s čím dál větší intenzitou. „Pražské veduty“ tak ukáží Prahu ve zcela jiném světle, pohled do ní je jako stát na nejlepších vyhlídkách v celé metropoli v jednu chvíli.
 • Volby 2018
  Volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy a zastupitelstev městských částí.
 • Studentská právní poradna opět zahájila provoz
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy je opět otevřená.
 • Lanovka z Podbaby do Bohnic má konkrétní podobu
  Lanovka, která by měla spojit Podbabu se ZOO a s Bohnicemi, má podporu hlavního města i Prahy 6 a Prahy 8. První cestující by mohla svézt mezi lety 2023 a 2024. Cesta z Dejvic do Bohnic se zkrátí skoro o půl hodiny, samotná stavba lanové dráhy je otázkou jednoho roku. Půjde o nejtišší a nejekologičtější dopravní prostředek, který by mohl začít vozit cestující v rámci systému Pražské integrované dopravy.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v oblasti kongresového průmyslu pro rok 2019
  Na základě usnesení Rady hlavního města Prahy č. 2095 ze dne 28.8.2018  jsou pro rok  2019 vyhlášeny  granty  v oblasti cestovního ruchu.
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2018 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.