• Přijďte oslavit Světový den vody
  V Muzeu pražského vodárenství v Podolí, ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči i na pracovištích Českého hydrometeorologického ústavu jsou v sobotu 23. března pro vás připraveny programy a akce věnované letošnímu Světovému dni vody.
 • Den pro jedličku v Kunratickém lese
  V neděli 7. dubna vyvrcholí projekt Lesů hl. m. Prahy Vánoční jedlička s budoucností. Bude to Den pro jedličku, během nějž se lesníci chystají společně s veřejností vysadit vánoční jedličky, které byly připraveny v květináčích pro loňské Vánoce.
 • Návrh studie Sídliště Ďáblice s původně plánovanými 14patrovými domy nepočítá
  Před dvěma lety byla na ďáblickém sídlišti plánovaná výstavba několika nových bytových domů na místě neudržovaných objektů občanské vybavenosti. Proti ní se však vzedmula vlna odporu místních občanů i městské části. I proto dostal Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) za úkol vypracovat územní studii, jejímž cílem je zachovat identitu sídliště, zlepšit veřejný prostor, posílit kvalitu služeb a vybavenosti a prověřit možné budoucí změny v lokalitě.
 • Architektura oblastí postižených přírodními katastrofami
  V budově Nové radnice, ve Velkém jednacím sále, je až do 30. dubna instalována výstava Architektura pro lidi. Přibližuje tchajwanského architekta Ying-Chun Hsieha a jeho projekty zaměřené na výstavbu ve venkovských oblastech postižených záplavami či zemětřesením.
 • Debata ke kolonii Na Slatinách
  Ve čtvrtek 21. března se koná v pobočce Městské knihovny v Domě čtení Ruská od 18.00 hodin veřejná debata ke kolonii Na Slatinách. Pořádá ji občanská iniciativa Společně pro Desítku.
 • Nature – Future: Rostliny budoucnosti
  V Galerii Věda a umění Akademie věd ČR je až do 12. dubna otevřena výstava představující úsilí vědců o zajištění dostatku potravin Nature – Future: Rostliny budoucnosti.
 • 76 projektů, které změní Prahu - nové byty, most i náměstí
  Centrum architektury a městského plánování (CAMP) ukazuje Prahu budoucnosti na výstavě s názvem „Praha zítra?“. Na 25 metrové projekci se představuje 76 vybraných projektů: bytové domy, nová veřejná prostranství nebo stavby významné pro rozvoj železnice a tramvajové dopravy. Tříměsíční výstava nabídne v rámci doprovodného programu i vycházky pro nejmenší návštěvníky a 9 samostatných večerů na témata výstavby a rozvoje.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2019 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • VIDEO: Novoroční ohňostroj sledovaly v Praze tisíce lidí
  Tradiční ohňostroj k přivítání nového roku ozářil i letos 1. ledna nebe nad Prahou. Připomněl výročí, které v letošním roce oslavíme: 30 let od Sametové revoluce. A diváci ho ocenili potleskem…
 • Praha a její Vánoční trhy dosáhly na další mezinárodní ocenění
  Praha je jednou z nejkrásnějších vánočních destinací světa – to je závěr, na kterém se opět shodují prestižní zahraniční média. Nádherná atmosféra historické Prahy a jejích Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí opět boduje v žebříčku TOP 5 cestovatelského webu CNN Travel.
 • Turnikety u služebního vchodu do Nové radnice zvýší bezpečnost návštěvníků i zaměstnanců úřadu
  U služebního vchodu do Nové radnice (z ulice U Radnice) jsou instalovány turnikety. Jedná se o opatření, ke kterému Magistrát hlavního města Prahy přistoupil vzhledem k nárůstu incidentů zejména u výtahu páternoster, který navštěvuje obrovské množství turistů.
   
 • Nový most pro pěší a cyklisty u stanice metra Nové Butovice
  Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s, uvedla 12. prosince do provozu nový most v Praze 13. Ten spojuje úroveň vstupu do stanice metra Nové Butovice s pěším koridorem směrem k poliklinice a Úřadu městské části. Po pouhých osmi měsících od demolice původního mostu se sem vrací cyklisté a pěší. Kompletní dokončení stavby, včetně vozovky pod mostem, je naplánováno na březen 2019.
 • Čelakovského sady jsou konečně příjemným a bezpečným parkem
  Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) představil dokončený prostor Muzejní oázy a revitalizované Čelakovského sady. Ty prošly technologicky pokročilou a náročnou proměnou, při které je stromům a ostatní zeleni usnadněno prospívat i ve velmi nepříznivých podmínkách. Park je prostornější, světlejší a tím i bezpečnější.
 • Koncem 3. čtvrtletí letošního roku žilo v Praze 1,305 milionu obyvatel
  Podle údajů Českého statistického úřadu za tři čtvrtletí letošního roku přibylo v Praze 10.260 obyvatel – na 1,305 milionu.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo granty v oblasti kongresového průmyslu pro rok 2019
  Na základě usnesení Rady hlavního města Prahy č. 2095 ze dne 28.8.2018  jsou pro rok  2019 vyhlášeny  granty  v oblasti cestovního ruchu.
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).