• Magistrátní kancelář ztrát a nálezů bude 23. května uzavřena
  Odbor živnostenský a občanskosprávní Magistrátu hl. m. Prahy oznamuje, že ve čtvrtek 23. května 2019 bude uzavřena kancelář ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé 5.
 • Polský den v zahradách
  Polský institut v Praze a Velvyslanectví Polské republiky srdečně zvou na Polský den, který se bude konat 15. června 2019 od 12:00 do 20:00 hodin v zahradách ambasády.
 • Volby do ervropského parlamentu 2019
 • Nebuďme lhostejní k ohroženým dětem
  V prostorách Magistrátu hl. m. Prahy se konal 16. května pod záštitou radní Mileny Johnové další ročník Pražského fóra primární prevence. Tématem fóra, kterého se účastnilo 160 pedagogů, psychologů, kurátorů pro mládež a preventistů, byl syndrom CAN - syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte. Akci uspořádal magistrátní odbor sociálních věcí, oddělení prevence.
 • Prague City Data Congress 2019 přivítá světové experty a expertky na městská data
  Praha se na konci května opět stane na dva dny centrem nejnovějších trendů v oblasti městských dat. Ve dnech 30. a 31. května se již po druhé koná mezinárodní kongres zaměřený na data a jejich využití pro lepší řízení měst i zlepšení života jejich obyvatel.
 • Ideální Velká/Malá Praha, 1919/2019 - jedinečná výstava a kolokvium v Paláci Lucerna
  Během jediného týdne od 27. května do 1. června 2019 bude v Galerii Lucerna představeno porovnání pražských plánů „na prahu jednoho věku“ – dokumentu starého 100 let a vznikajícího Metropolitního plánu. Doprovodné kolokvium s bohatým programem se uskuteční v Kině Lucerna 29. května 2019.
 • Provoz studentské právní poradny bude na léto přerušen
  Bezplatná právní poradna zajišťovaná Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy přeruší 31. května 2019 provoz. Opět bude otevřena v říjnu 2019.
 • Výstava CITYBLOK v CAMPu otevírá téma překážek ve veřejném prostoru
  Parkovací automat, lavička, zábradlí, odpadkový koš, oplocení, rampa. Podobně, jako je současný virtuální veřejný prostor plný informací, je městský veřejný prostor plný věcí. Výstava CITYBLOK v Centru architektury a městského plánování (CAMP) dokumentuje 17 objektů, které výrazně ovlivňují charakter města a které si lidé zvykli nevnímat.
 • Octavia Combi Scout, VW transportér a také elektrokola – to je nové vybavení pražských strážníků
  Pražští strážníci mají další novou techniku. Pořídili 23 vozidel Octavia Combi Scout v policejním provedení, 8 vozidel VW transportér a 32 kol s elektrickým pohonem. Služební Scouty budou primárně nasazeny na zajištění tísňové linky 156, transportéry bude městská policie nejvíce využívat při bezpečnostních opatřeních. Elektrokola pomohou cyklohlídkám v náročnějších terénech.
 • Jízdenku lze zakoupit ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně
  Od pátku 26. dubna 2019 mají cestující možnost pořídit si jednotlivé jízdenky díky novým platebním terminálům ve všech tramvajích pražské MHD bezkontaktně. Oranžové automaty se nacházejí ve všech tramvajových vozech u prostředních dveří, v tramvajích typu 14T jsou umístěny dva. Dveře, u nichž je terminál pro bezhotovostní nákup cestovního dokladu, jsou označeny viditelnými piktogramy.
 • Voda a civilizace – unikátní výstavu na aktuální téma uvidíte na Kampě
  Pražská Kampa převypráví příběh vody. Klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na Zemi, ukáže venkovní expozice s názvem Voda a civilizace, která začne 2. května. Na dvaceti oboustranných panelech představí unikátní snímky od řady autorů z různých koutů planety od Austrálie, přes Evropu a Afriku až po Grónsko a Ameriku. Hlavními partnery výstavy jsou Ministerstvo životního prostředí ČR a hlavní město Praha. Organizátorem a producentem je společnost Medialogue.
 • Za exotickými motýly do skleníku Fata Morgana
  Trojská botanická zahrada 10. dubna slavnostně zahájila v pořadí už sedmnáctou výstavu tropických motýlů. Tentokrát se ve skleníku Fata Morgana návštěvníci kromě mnoha exotických druhů seznámí zejména s motýly-cestovateli. Tématem letošní výstavy je totiž migrace, tedy pravidelné přesuny často i na velké vzdálenosti. Kam míří a proč? Vydejte se s nimi na cestu a poznejte svět z motýlí perspektivy. Pokud budete mít štěstí, budete moci ve skleníku Fata Morgana sledovat i magický okamžik líhnutí motýlů z kukel umístěných v expozici. Výstava potrvá do 26. května.
 • Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019
  Již 5. ročník konference BEZPEČNÁ ŠKOLA se uskuteční 23. května 2019 v Národní technické knihovně v Praze 6 – Dejvicích. Cílem konference je vzdělávat a inspirovat posluchače k tomu, aby kladli velký důraz na problematiku bezpečí. Záštitu konferenci poskytl i radní hl. m. Prahy Vít Šimral.
 • Proměny okolí Národního muzea a Čelakovského sadů
  Na tramvajové koleji mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea byla ve čtvrtek 4. dubna zahájena výstava Proměny okolí budov Národního muzea a Čelakovského sadů. Na 26 panelech mapuje historii místa i jeho současnost. Přístupná bude do konce června.
 • Praha má přes 1,3 milionu obyvatel
  Oproti roku 2017 vzrostl v roce 2018 počet obyvatel Prahy o 14 119 na 1,31 milionu. Většina z nich se do metropole přistěhovala.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2019 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Turnikety u služebního vchodu do Nové radnice zvýší bezpečnost návštěvníků i zaměstnanců úřadu
  U služebního vchodu do Nové radnice (z ulice U Radnice) jsou instalovány turnikety. Jedná se o opatření, ke kterému Magistrát hlavního města Prahy přistoupil vzhledem k nárůstu incidentů zejména u výtahu páternoster, který navštěvuje obrovské množství turistů.
   
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna
 • Veřejné osvětlení v Praze – hlášení poruch a havárií nově
  Od 31. května 2018 převzala správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení a souvisejících technologií na území hl. m. Prahy společnost Technologie Hlavního města Prahy, a. s. (THMP).