• Praha pořádá Den otevřeých dveří
  V den státního svátku 28. října zve pražský magistrát veřejnost na Den otevřených dveří. Tentokrát budou vedle Rezidence primátora hl. m. Prahy a Nové radnice na Mariánském náměstí poprvé zpřístupněny tzv. Škodovy salonky ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Všechny objekty budou otevřené od 9:00 do 18:00 hodin.
 • Dny stromů v Praze 2019
  Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století. Datum oslav Dne stromů se liší podle klimatických podmínek jednotlivých zemí. V České republice ho tradičně slavíme na podzim - 20. října.
 • Podzimní výlovy pražských rybníků
  Více než tři desítky pražských rybníků a vodních nádrží zahrnuje letošní kalendář podzimních výlovů. Tradičně některé výlovy doplní program pro školy. Zvána je i veřejnost podívat se na mistry rybářského řemesla při práci a užít si kouzelnou atmosféru tradičních podzimních výlovů.
 • Soutěž EY Podnikatel roku 2019 hlavního města Prahy a Středočeského kraje právě startuje. Hledáme podnikatele, kteří mění svět k lepšímu
  Společnost EY vyhlásila již patnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Nominujte do soutěže EY Podnikatel roku inspirativní podnikatele, kteří mění svět k lepšímu. Vítězem se může stát fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Tato společnost musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Porotu soutěže zajímají hospodářské výsledky a také výjimečný podnikatelský příběh.
 • Praha otevřela Mariánské náměstí veřejnosti, auta tudy už neprojedou
  V sobotu 21. září se v rámci sousedských slavností Zažít město jinak a Evropského týdne mobility otevřelo Mariánské náměstí Pražanům a návštěvníkům hlavního města, kteří si mohli užít náměstí bez aut a s nimi spojeného provozu. Největší zájem byl o sportovní aktivity, stovky lidí na akci s chutí hrály ping-pong nebo basketbal a rodiny s dětmi využily stánky s kvízy nebo malováním. Provoz se na Mariánské náměstí do budoucna nevrátí.
 • Hlavní město Praha vyhlásilo Program podpory v oblasti cestovního ruchu pro rok 2020
  Hlavní město Praha vyhlašuje na základě usnesení Rady hl. m. Prahy č. 1839 ze dne 2.9.2019 Program podpory v oblasti cestovního ruchu pro rok 2020.
 • Výstava Komunikace 89 aneb státní převrat bez internetu
  Originální událostí k připomenutí výročí sametové revoluce bude výstava nazvaná Komunikace 89 aneb státní převrat bez internetu. Tu bude možné zhlédnout od 11. října do 30. listopadu denně od 14 do 19 hodin ve výstavním prostoru naproti fotbalovému stadionu Sparty na Letenské pláni.
 • V Praze je přes 31 tisíc obecních bytů. Necelých 8 % z nich je neobydlených
  Hlavní město Praha zmapovalo aktuální situaci obecního bytového fondu ve svém vlastnictví. Z analýzy vyplynulo, že Praha má spolu s městskými částmi ve své správě přes 31 000 bytů. Z nich je aktuálně 7,7 % neobydlených. Analýza dále poukázala na to, že obecní bytový fond v Praze je v porovnání s ostatními městy nízký.
 • Lékařská pohotovostní služba
  V roce 2019 je lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťována hlavním městem Prahou stejně jako v minulých letech ve stěžejních zdravotnických zařízeních.
 • Řidičské průkazy - vystavení, výměna