Díky této dotaci byly zakoupeny zdravotnické prostředky pro zkvalitnění péče o pacienty. Konkrétně se jedná o víceúčelový přenosný ultrazvukový přístroj v hodnotě 1 mil. Kč a 3 moderní transportní lehátka v celkové hodnotě 300 000 Kč.

„Velké poděkování patří Magistrátu hlavního města Prahy, který dotací posunul kvalitu péče na LPS. V roce 2016 jsme ošetřili na LPS přes 20 tisíc pacientů, v průměru 56 akutních pacientů denně. Toto číslo nás řadí na druhé místo v počtu ošetřených pacientů v Praze. V našem případě se tedy jedná o pomoc LPS, kde jsou kladeny vysoké nároky na péči o pacienty, ale i zaměstnance,“ řekl profesor MUDr. Ivan Rychlík CSc., FASN, FERA, přednosta I. Interní kliniky.

„Jsem moc rád, že se mi podařilo v Zastupitelstvu hlavního města Prahy prosadit poměrně bohatý dotační balík pro pražské nemocnice. A pokaždé, když mám příležitost přesvědčit se na vlastní oči, jak přístroje a vybavení z finanční dotace Prahy pomáhají pacientům a také personálu nemocnic, znovu a znovu si uvědomuji význam této podpory ze strany Prahy a hodlám v tomto trendu pokračovat. V případě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se jedná o multifunkční ultrazvuk a speciální lůžka. Věřím, že toto moderní vybavení v hodnotě 1,3 milionu korun přispěje k perfektní diagnostice, zvýší komfort pacientů a ulehčí práci zdravotním sestřičkám při manipulaci s lehátky," uvedl radní Radek Lacko.

Primář I. Interní kliniky MUDr. Martin Havrda dodal: „Rád bych poděkoval Magistrátu hl. m. Prahy za dotaci, která nám umožnila zakoupení zdravotnických prostředků ke zkvalitnění péče o pacienty a usnadnění práce zdravotníkům. Nový víceúčelový přenosný ultrazvuk urychluje a zpřesňuje diagnostiku a snižuje rizika diagnostických omylů. Moderní transportní lehátka zajišťují bezpečí a pohodlí pacienta, jsou uzpůsobena pro poskytování akutní péče a resuscitace a v neposlední řadě je přínosem i lehká manipulace pro zaměstnance. Ještě jednou díky za Vaši pomoc a přeji mnoho dalších úspěchů ve Vaší činnosti.“